آسمان مجازی جذاب

آشنایی با آسمان مجازی

هومتاز ادمین هومتاز

آسمان مجازی متدی مدرن برای دکوراسیون داخلی

محل سکونت مکانی است که هر فرد بیشتر ساعات روز را در آنجا حضور دارد. همین مسئله باعث شده که فضا و دکور خانه در روحیه افراد خانه موثر باشد. زیبایی فضا خانه باعث نشاط افراد خانواده می شود؛ وسعت خانه، نحوه چیدمان اجزا، نور پردازی، متریال های به کار رفته، وجود گل و گیاه و رنگ های استفاده شده در طراحی دکور خانه همگی راه هایی برای بهبود روحیه ساکنین خانه همچنین افزایش تمرکز و کاهش استرس آن ها است. از نظر روانشناسی چیدمان و رنگ بندی ها می تواند به طور مستقیم بر روی احساسات شما تاثیر بگذارد و استفاده از اجزا و رنگ های درست باعث به وجود آمدن احساس آرامش در افراد می شود. یکی از اجزای دکوراسیون داخلی که جلوه بسیار زیبایی به خانه می بخشد؛ سقف آن است که در طرح و شکل های مختلف اجرا می شود. یکی از جذاب ترین ایده ها برای زیبایی سقف خانه، استفاده از آسمان مجازی است.

مدل آسمان مجازی

آسمان مجازی پدیده ای نو ظهور در طراحی دکور داخلی

آسمان مجازی یک نوع سقف کاذب خاص می باشد. آسمان مجازی در طرح های مختلفی وجود دارد و تاثیر زیادی در زیبایی فضا خانه دارد. از این نوع سقف ها برای فانتزی کردن فضای خانه استفاده می کنند. سقف مجازی طرح های مختلفی مانند آسمان روز، آسمان شب، کهکشان و طراح هایی از طبیعت مثل جنگل، دریا واقیانوس دارد. هدف از اجرای سقف مجازی این است که کمی فضای خانه شبیه به محیط های طبیعی در بیاید.

اجرای سقف مجازی از دکور های لوکس به حساب می آید. با اجرای طرح های آسمان در خانه می توان فضا هایی را شبیه سازی کرد که دارای پنجره سقفی هستند. این سقف ها در طرح های جنگل و طبیعت نیز تولید می شوند. از آنجایی که زندگی در شهر های بزرگ باعث شده بین انسان ها و طبیعت فاصله ایجاد شود؛ استفاده از طرح های طبیعت می تواند تداعی کننده حس حضور در طبیعت باشد. استفاده از طرح های طبیعت کمک می کند که افراد در آپارتمان های کوچک نیز احساس دلبازی دریافت کنند. این سقف های آسمان مجازی در آشپزخانه منازل نیز کاربرد دارد که استفاده از آنها در کنار انواع صندلی اپن استیل در آشپزخانه جلوه کاملا شیک و مدرن در منزل به وجود می آورد.

سقف آسمان مجازی

انواع سقف آسمان مجازی

سقف های مجازی در دو نوع تولید می شوند. نوع اول سقف مجازی با تصویر ثابت است. این نوع آسمان های مجازی دارای یک تصویر ثابت هستند که این تصویر می تواند شامل طبیعت و یا آسمان روز یا شب باشد. در این نوع حتی امکان چاپ تصویر مورد نظر هم وجود دارد؛ اما هزینه آن بیشتر از طرح های آماده است. آسمان مجازی با تصویر ثابت را در اتاق، آشپز خانه و راهرو استفاده می کنند. در هر مکانی می توان سقف مجازی را اجرا کرد اما آشپزخانه و اتاق متداول تر هستند.

نوع دیگر سقف مجازی که جذابیت خیره کننده ای دارد؛ سقف آسمان مجازی متحرک است. ساختار این سقف با نوع دیگر کاملا متفاوت است و از یک صفحه نمایش تشکیل شده است. روی این صفحه نمایش فیلم کوتاهی از تصویر یک منظر به صورت مداوم پخش و تکرار می شود. صفحه نمایش در این نوع سقف به شکلی مخفی شده که در نگاه اول کاملا شبیه به یک پنجره سقفی باز شو به نظر می رسد. این نوع سقف مجازی به طرز خیره کننده ای زیبا است و توجه هر کسی را به خود جلب می کند. اما قیمت این نوع سقف مجازی بسیار بیشتر از نوع ثابت است.

آسمان مجازی

خرید و اجرای آسمان مجازی متحرک هزینه زیادی دارد و از دکوراسیون های داخلی لوکس به شمار می آید. تغییرات آسمان مجازی متحرک به صورت بسیار هوشمندی صورت می گیرد. تغییرات این صفحه نمایش بر اساس تغییر مکان خورشید تنظیم می شود تا هرچه بیشتر احساس واقعی بودن را به مخاطب القا کند. در این نوع تغییرات نور در روز و شب کاملا ملموس می باشد.

انواع ورق های آسمان مجازی و نور دهی آن ها

اساسی ترین بخش در یک سقف مجازی ، نوردهی آن می باشد. میزان نوردهی این محصول به طور مستقیم به ورق هایی که در آن به کار می رود بستگی دارد. ورق ها انوع متفاوتی دارند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های خاص خود می باشند. ورق شفاف یکی از انوع ورق های به کار رفته در سقف مجازی است. کیفیت ورق های شفاف بالا می باشد و آن ها همانند شیشه نور را کامل از خود عبور می دهند. اما در سقف مجازی از این نوع کمتر استفاده می شود؛ به این دلیل که در آسمان های مجازی بسیار مهم است که نور پخش شود و تنها رد شدن نور ملاک نیست و این نوع ورق نمی تواند نور را به خوبی پخش کند. به خصوص زمانی که که انواع میز جلومبلی استیل در دکوراسیون منزل استفاده کنید، این نوردهی سقف باعث درخشندگی بیشتر پایه های میز و جذابیت آن میشود.

ابر آسمان مجازی

نوع دیگری از ورق ها، ورق روغنی است. این نوع پرکاربرد ترین ورق در آسمان های مجازی می باشد؛ زیرا به خوبی نور را پخش می کند. همچنین این نوع ورق ها این قابلیت را دارند تا طرح های مورد نظر خود را با کیفیت بالا روی آن ها چاپ کنید. ورق های تاریک نوع دیگری از ورق هایی است که در آسمان مجازی استفاده می شود. این ورق اصلا نور را از خود عبور نمی دهد به همین دلیل برای نوردهی در هنگام استفاده از این نوع ورق از دیگر روش هایی مثل نور های مخفی در اطراف سقف استفاده می شود.

نحوه نصب سقف کاذب مجازی

نصب سقف مجازی پرسه سختی ندارد و تنها با دنبال کردن چند مرحله ساده می توان آن ها را نصب کرد. اولین مرحله شبکه بندی مکانی است که سقف مجازی در آنجا قرار می گیرد. باید محل دقیق نصب هر یک از ورق ها مشخص شود. البته قبل از اقدام به نصب باید طرح مورد نظر را بر روی ورق های مخصوص چاپ کرده باشید. پس از آن کافی است تایل های سقف مجازی را در جایگاهی که از قبل برای آن مشخص کرده اید؛ قرار دهید. پرسه نصب سقف مجازی زمان بر نیست و به راحتی می توان آن را در مدت کوتاهی اجرا کرد.

آسمان مجازی مدرن

قیمت آسمان مجازی به چه فاکتور هایی بستگی دارد؟

اولین فاکتور تاثیر گذار در هزینه سقف مجازی مقدار متراژی است که می خواهید در آن سقف مجازی کار کنید. بدیهی است که هرچه متراژ کار بیشتر شود؛ هزنیه نیز افزایش پیدا می کند. نکته دیگر نوع سقف مجازی است که انتخاب می کنید. نوع ثابت هزینه کمتری دارد اما هزینه خرید و اجرای نوع متحرک بسیار بیشتر از نوع ثابت می باشد. مسئله بعدی در تعیین قیمت آسمان مجازی نوع ورق هایی است که استفاده می کنید. معمولا ورق ها در سه نوع درجه یک، درجه دو و درجه سه در بازار موجود هستند. انتخاب ورق با کیفیت تاثیر مستقیمی بر زیبایی خروجی کار شما می گذارد. بنابراین هرچه کیفیت ورق استفاده شده بیشتر باشد؛ لازم است هزینه بیشتری برای آن بپردازید.