بازسازی ساختمان

با بازسازی ساختمان عمر بنا خود را افزایش دهید

هومتاز ادمین هومتاز

همانند هر چیز دیگری، ساختمان ها هم دارای طول عمری هستند و بعد از گذشت مدتی رو به فرسوده شدن می روند. در این زمان است که هر نقطه از آن را تعمیر کنید، بخش دیگری خراب خواهد شد. یکی از ساده ترین راه هایی که برای خلاصی از یک ساختمان و بنا فرسوده پیش رو دارید، فروش و خرید سازه جدید است. البته در صورت داشتن بودجه می توانید سازه تان را بکوبید و دوباره از نو بسازید. اما تا به حال به بازسازی ساختمان فکر کرده اید؟ عملیاتی که به منظور نوسازی ساختمان شما انجام می شود و با ترمیم آن این امکان را برای شما فراهم می کند تا خانه ای با هر سبکی که می خواهید داشته باشید. با این کار کیفیت زندگی خود را ارتقا خواهید داد و لحظات شاد و راحتی را سپری خواهید کرد.

چرا بازسازی ساختمان در قیاس با خرید خانه جدید به نفع شما است؟

اگر شخص راحت طلبی باشید چشم بسته گزینه خرید را انتخاب خواهید کرد. اما به این سوال پاسخ دهید، شما می توانید خانه ای متناسب با خواست و نیاز خودتان انتخاب کنید؟ قطعا پاسخ شما به این سوال منفی خواهد بود. چرا که هر ساختمانی نقشه و معماری خاص خود را دارد که ممکن است با سلیقه شما سازگار نباشد. اما در بازسازی، شما می توانید هر بخش آن را همانطور که می خواهید تغییر دهید. این فوق العاده است!

انجام بازسازی ساختمان

هزینه کمتری برایتان خواهد داشت

بازسازی ساختمان در خانه و زمین شما انجام خواهد شد. نیاز به ساختن دیوارهای اصلی و کندن چاه و … نخواهید داشت. چرا که همگی از سازه قبل وجود دارد. شما تنها دستی بر ان خواهید کشید که طبق سبک و نظر شما تغییر پیدا کند و نونوار شود. در نتیجه هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. از طرفی شما می توانید تنها بخشی از ساختمان و قسمت هایی که نیاز زیادی دارند مانند سرویس بهداشتی یا آشپزخانه را بازسازی کنید و به سایر قسمت ها دست نزنید. می بینید همه چیز به شما بستگی خواهد داشت. در نتیجه راحت تر می توانید شرایط را کنترل کنید.

بهینه استفاده را از فضای خانه تان خواهید داشت

استفاده بهینه از فضای خانه هم یکی دیگر از دلایلی است که باعث می شود بازسازی خانه را به خرید آن ترجیح دهید. ممکن است دیگر فرزندان شما ازدواج کرده باشند و اتاق آن ها بی استفاده مانده باشد. یا حتی دلبند شما تازه به دنیا آمده باشد و نیاز به اتاق جدید داشته باشید و… در هر صورت متناسب با نیازتان می توانید از فضا بهینه استفاده را داشته باشید. در بازسازی کاربرد فضاها با توجه به خواست شما قابل تغییر خواهد بود.

قیمت و سفارش بازسازی ساختمان

خانه را آکوستیک خواهید کرد

این مهم ترین مزیت بازسازی ساختمان است. دیگر می توانید با خاطری آسوده با صدای بلند موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید. بی آنکه نگران اذیت شدن همسایه ها باشید. دیگر سرو صدای بچه های توی کوچه آرامش چرت ظهرگاهی شما را خدشه دار نخواهد کرد. چرا که دیوارها عایق محکمی برای صدا خواهند بود. از طرفی به گونه ای طراحی و اجرا می شود که دیگر انرژی داخلی هم هدر نمی رود. در نتیجه خانه ای گرم در فصل سرد و خانه ای خنک در فصل گرم خواهید داشت که آرامش را به زندگی شما هدیه خواهد داد.

مهم ترین بخش های خانه که نیاز به بازسازی دارند کدامند؟

اینکه کل خانه را بخواهید ترمیم کنید یا تنها بخشی از آن، بستگی به بودجه و نظر شما خواهد داشت. اما در این میان قسمت هایی هستند که بازسازی آن ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. حتما توجه داشته باشید که در بازسازی ساختمان المان هایی که برای چیدمان منزل استفاده میخواهید کنید را لحاظ نمایید. به عنوان مثال در صورت خرید میز عسلی استیل به رنگ طلایی و نقره ای حتما رنگ میز را در نظر داشته باشید و با تم رنگی منزل خود هماهنگ کنید. نمای بیرونی خانه نشان دهنده سلیقه و شخصیت شما خواهد بود. سخنان قدیمی ها که می گویند پاکیزگی هر خانه ای از ورودی آن پیدا است را به خاطر داشته باشید. برای آنکه خانه تان جذاب و زیبا باشد باید از همان ورودی دست به کار شوید. پس ورودی و نمای خانه را در الویت قرار دهید. قلب خانه، آشپزخانه است. بخش دیگری که باید به سراغ آن بروید همینجا است. کابینت ها، سینک ظرفشویی، کاشی، شیرالات و… را تعویض کنید تا با یک فضا جدید رو به رو شوید. سرویس بهداشتی و حمام بخش دیگری است که باید به سراغ آن بروید. اگر نقشه معماری جدید داشته باشید احتمالا بتوانید در یکی از اتاق خواب ها هم برای راحتی بیشتر خودتان یک سرویس شخصی داشته باشید. سالن پذیرایی مهم ترین قسمت خانه است که در بازسازی ساختمان هم از اهمیت بالایی برخودار است. می توانید آن را با دیزاین جدید زیبا تر کنید و حتی متراژ آن را هم در صورت امکان بزرگتر کنید. بعد از پذیرایی نوبت به نشیمن و سپس اتاق خواب ها خواهد رسید. در نهایت می توانید دستی به بالکن و حیاط خانه هم بکشید تا تمامی محیط ها سبک جدید و زیبا داشته باشند. حال وقت آن است که خودتان را به یک لیوان چای داغ دعوت کنید و امنیت و آرامش خانه تان را نظاره گر باشید و از کهنگی و فرسودگی آن خداحافظی کنید.

ایده های جدید بازسازی ساختمان

در زمان بازسازی ساختمان چه سبکی را انتخاب کنیم؟

همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم، سبک جدید دکوراسیون منزل را بسته به علاقه خود می توانید انتخاب کنید. چه کلاسیک نظر شما باشد چه مدرن یا نئوکلاسیک و مینیمال و… در هر صورت قابل اجرا خواهد بود. اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که معماری سازه را به همان سبک انجام دهید و همچنین طراحی داخلی خانه را هم در همان سبک پیش ببرید.

هزینه بازسازی خانه چقدر خواهد بود؟

هیچ مقداری را نمی توان در نظر گرفت. عوامل موثر بسیاری وجود دارد که می تواند موجب کاهش یا افزایش هزینه های شما شود. از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایده بازسازی ساختمان دکوراسیون منزل

میزان تجهیزات مدرن و تکنولوژی جدیدی که در خانه استفاده می کنید

  • محدودیت زمانی
  • مقدار خرابی و فرسودگی موجود در سازه
  • نوع متریال و مصالح به کار گرفته شده
  • موقعیت ملک

با تغییر این عوامل می توانید هزینه را هم پیش بینی کرده و کنترل کنید. همچنین با خرید صندلی تالاری شیک میتوانید تا تغییرات را متناسب با سرمایه و بودجه تان انجام دهید.