حمام مستر

حمام مستر

هومتاز ادمین هومتاز

حمام مستر چیست؟ درباره آن چه می دانید؟

از محبوب ترین فضاها در طراحی داخلی منازل مدرن و امروزی، حمام مستر است. مستر در معنی لغوی چند کاربره تعریف شده است. منظور از حمام مستر در طراحی داخلی یک حمام شخصی سازی شده است که آسایش و راحتی را برایتان به ارمغان می آورد. این حمام در بزرگترین اتاق خواب خانه قرار میگیرد که امکانات آن کامل است. هیچ قانونی وجود ندارد که هر خانه تنها یک مستر داشته باشد. معمولا برای خانه هایی بزرگ که چندین اتاق خواب دارند، برای راحتی اعضای خانواده و همچنین مهمانان در اتاق ها یک حمام مستر مجهز تعبیه می شود.

حمام مستر چیست

مهم ترین ویژگی هایی که یک حمام مستر ایده آل باید داشته باشد

حمام های مستر به منظور رفاه بیشتر شما طراحی و اجرا می شوند. به همین خاطر نمی توانند همچون حمام های معمولی باشند. تفاوت های بارزی دارند که به عنوان ویژگی های اصلی حمام مستر شناخته می شود. این ویژگی ها عبارتند از:

متراژ بزرگ

برخلاف دیگر حمام های معمولی، حمام های مستر مساحت بزرگتری را به خود اختصاص داده اند. می توانید با استفاده از پارتیشن های شیشه ای و… قسمت داخلی آن را تفکیک کنید.

وان تک نفره یا دو نفره

وان یکی از اجزا جدایی ناپذیر حمام مستر است که فضایی لوکس هم به آن می بخشد. در کنار وان شیرآلات لوکس نیز تعبیه می شود.

دکوراسیون حمام مستر

سردوش های مدرن

حمام مستر بدون سردوش معنی نخواهد داشت. سردوش آن ها معمولا از استیل بوده وط راحی مدرن تری دارد.

میز توالت

یک میز توالت لاکچری در حمام های مستر باعث می شود تا به راحتی در فضایی مجزا خودتان را آرایش کنید، صورتتان را اصلاح کنید و موهایی مرتب داشته باشید. این میز یک نیاز اصلی برای هر زوجی است. در کنار میز توالت باید از آینه هایی با قاب های جذاب هم استفاده کنید تا کارایی آن صد در صد شود. همچنین استفاده از صندلی استیل که ضد رطوبت نیز میباشد ، در این حمام ها گزینه بسیار مناسبی است.

سرامیک های براق و سنگی

این حمام ظاهری جذاب دارد و از متریال درجه یک در آن استفاده می شود. معمولا از سنگ های طبیعی جهت پوشش کف و دیوار استفاده می کنند اما بسته به بودجه خودتان می توانید سرامیک های براق و کاشی های اصل را به جای سنگ طبیعی جایگزین کنید.

نورپردازی خیره کننده

همچون دیگر بخش های خانه، حمام مستر هم نیاز به نورپردازی دارد. می توانید از نورهای مخفی، لوسترهای ساده و شیک و… استفاده کنید تا فضایی دلنشین داشته باشید.

دیزاین حمام مستر

آیا می توان در حمام مستر از توالت فرنگی هم استفاده کرد؟

پاسخ این سوال مثبت است. شما می توانید با توجه به طراحی که حمام مسترتان دارد، یک توالت فرنگی هم در آن قرار دهید. اما بهتر است از پارتیشن استفاده کنید تا فضای بین حمام، سرویس بهداشتی و… تفکیک شود. از آنجایی که محیط آن برای جداسازی کوچک است استفاده از پارتیشن های شیشه ای بهترین راه حل برای شما خواهند بود. جدای از آن به فکر یک سیستم تهویه و سیفون هم در کنار توالت فرنگی باشید.

چگونه فضای این حمام را بزرگ تر از اندازه واقعی آن نشان دهیم؟

اولین راهکاری که پیش روی شما است، استفاده از لوازم کم حجم می باشد. هرچه لوازم داخل حمام کوچکتر باشند و فضای زیادی را اشغال نکنند، محیط بزرگتر به نظر می رسد. در کنار آن بهتر این فضایی با تم رنگی روشن ایجاد کنید تا حالت خفه به خود نگیرد و دلباز باشد. فراموش نکنید که داشتن یک نورپردازی اصولی هم در بزرگ تر نشان دادن حمام مستر نقش پر رنگی دارد. از دیگر ترفندهایی که با استفاده از آن می توانید محیط مستر را بزرگتر نشان دهید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از آینه های بزرگ و کشیده استفاده کنید.

سعی کنید روشویی و سینک باریکی و بدون برآمدگی در فضا به کار ببرید.

بزرگ بودن طرح کاشی ها و دیگر سطح ها باعث می شود محیط بزرگتر نشان داده شود. برعکس طرح های ریز باعث می شود محیط کوچکتر باشد.

فضای حمام مستر

بهترین تم رنگی برای حمام مستر کدام است؟

شاید تصور کنید رنگ سفید فضا را بزرگتر نشان می دهد و ظاهری لوکس به آن می بخشد، به همین خاطر یک انتخاب مناسب است. شاید در نگاه اول این تصور صحیح باشد اما بعد از گذشت مدتی و با کثیف شدن سرامیک ها و… متوجه خواهید شد که انتخاب درستی نداشته اید. بهتر است سفید را با یک رنگ دیگر ترکیب کنید. رنگ هایی همچون طوسی، کرمی، قهوه ای، مشکی، خاکستری و… که فضایی مدرن و جذاب برایتان به ارمغان می آورند. به سراغ رنگ های شاد و جیغ یا گرم و تیره نروید که آرامش و آسایش را از محیط صلب خواهند کند.

اکسسوری های مناسب برای حمام مستر

این فضا را مانند اتاق خواب می توانید با لوازم و اکسسوری های مختلفی تزئین کنید. یکی از مهم ترین اکسسوری های آن، شیرالات به کار رفته است. تنوع شیرآلات امروزه بسیار زیاد هستند و در مدل ها و رنگ های گلد و سیلور وجود دارند. با توجه به تم رنگی فضا می توانید آن ها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که نمونه انتخابی شما از نوع ضد زنگ باشد و مقاومت بالایی داشته باشد تا بتوانید برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید. جدای از شیرآلات می توانید از لوازم دیگری هم استفاده کنید که عبارتند از:

جا دستمال کاغذی

جا حوله ای

سطل آشغال

آینه

شمع

گلدان با گل طبیعی

لوستر

و…

حمام مستر

می توان به جای حمام مستر از حمام شیشه ای استفاده کرد؟

اگر اتاق های شما مساحت کمی دارند، می توانید از حمام شیشه ای هم در گوشه ای از اتاق استفاده کنید. اما از آنجایی که در حمام شیشه ای با فضای محدودی مواجه خواهید شد و حریم شخصی شما حفظ نمی شود، چندان توصیه نمی شود. حمام های شیشه ای با شیشه های مات و… بیشتر در هتل ها و… استفاده می شود و برای منازل چندان گزینه ایده آلی نخواهند بود.

نکته مهم:

حمام مستر اتاق خواب شما زمانی از جذابیت کافی برخوردار خواهد بود که آن را تمیز نگه دارید. نظافت روتین این فضا از اهمیت بسیار زیادی دارد. از این رو برای آنکه همیشه جذابیت خود را حفظ کند آن را تمیز نگه دارید.