دکوراسیون آشپزخانه زنانه

۵ اصل مهم در دکوراسیون آرایشگاه زنانه

هومتاز ادمین هومتاز

دکوراسیون آرایشگاه زنانه را دست کم نگیرید. چرا که نقش مستقیمی در جلب توجه و رضایت مشتریان شما خواهد داشت. درست است که مراجعین بخاطر مهارت و هنر دست آرایشگران مجذوب یک آرایشگاه می¬شوند اما اگر احساس راحتی و آرامش در فضا را نداشته باشند، ممکن است از آن فضا دوری کنند. در نهایت جز از دست دادن مشتری¬ها و ریزش آن¬ها نتیجه¬ای نخواهد داشت. در مقابل اگر فضای امروزی و شیک داشته باشید که ضمن حفظ ایمنی و امنیت، راحتی هم برای افراد فراهم کند روزبه روز شاهد بیشتر شدن مراجعین خود خواهید بود.

آموزش و ایده های دکوراسیون آشپزخانه زنانه

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه مطابق با اصول جدید

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید دور بودن محیط از هر گونه عامل استرس زا است. شما باید یک محیط شاد و جذاب برای مشتریان و همچنین کارکنان خود ایجاد کنید. قطعا راحتی فضا باید برای خود آرایشگر هم باشد تا بتواند فعالیت درست انجام دهد. دیگر مثل قبل دوره چیدن صندلی¬های ردیفی در آرایشگاه به پایان رسیده است. استفاده از صندلی ها و یونیت های بزرگ که ضمن جاگیر بودن باعث خفگی فضا هم می شوند، گزینه مناسبی برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه نخواهد بود. به همین خاطر وقت آن رسیده که کمی تغییر را در سالن خود ایجاد کنید و راندمان کاریتان را افزایش دهید.

اصول مهم در طراحی آرایشگاه زنانه و چیدمان آن کدامند؟

فرقی نمی کند سالن شما بزرگ است یا کوچک، در هر صورت باید ۵ اصل مهم را رعایت کنید تا نتیجه مطلوب و رضایت بخشی را برای شما فراهم سازد. این اصول عبارتند از:

سبک مناسب دکوراسیون سالن آرایشی زنانه را انتخاب کنید

امروزه سلیقه ها بیشتر به سمت و سوی سادگی است. به همین خاطر بهترین سبک برای دکوراسیون آرایشگاه شما سبک های مدرن و امروزی است که نیاز به فضای بزرگ نداشته و همیشه دلباز است و میتوانید با خرید یک میز آرایش استیل شیک و مدرن با رنگ پایه طلایی و نقره ای مات و براق به دکوراسیون آرایشگاه زنانه خود زیبایی ببخشید. البته پیش از انتخاب سبک باید روحیات مشتریان، خود شخص شما و… را در نظر بگیرید. به هیچ عنوان سراغ سبک کلاسیک نروید که دیگر استفاده ای از آن در دکوراسوین داخلی آرایشگاه نمی شود.

دکوراسیون آشپزخانه زنانه مدرن

رنگ ها عامل زیبایی سالن شما

مگر می شود بانویی علاقه مند به رنگ صورتی و تناژهای مختلف آن نباشد؟ بهترین گزینه رنگی برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه، صورتی است. البته در تناژهای روشن و خنثی که زیاد جیغ نیست و بعد از مدتی چشم را خسته نمی کند. بی شک استفاده از تنها یک رنگ در محیط باعث دل زدگی می شود. برای جلوگیری از آن می توانید از رنگ های کمکی دیگری همچون سفید، طلایی، نقره ای و… هم کمک بگیرید. علاوه بر صورتی رنگ های دیگری هم هستند که ضمن خاص بودن باعث قشنگی محیط و برقراری احساس آرامش می شوند. این رنگ ها عبارتند از: سبز روشن و سفید و طلایی، کرمی و سفید و طلایی، نقره ای خاکستری، نارنجی، سفید بنفش و…. . اگر دقت کرده باشید رنگ سفید در اکثر ترکیبات نام برده شده وجود دارد و دلیل آن روشن کردن فضا و بزرگتر نشان دادن محیط است. از طرفی شما باید تمامی نکات بهداشتی را در آرایشگاه رعایت کنید و یک مکان پاکیزه داشته باشید. رنگ سفید به شما کمک می کند تا آلودگی ها را سریعا متوجه شوید و آنها را تمیز کنید.

نور معجزه خواهد کرد

انسان علاقه ذاتی به نور دارد و حضور نور در هر فضایی می تواند لبخند را بر روی لب ها بیاورد. بسته به مکانی که جهت افتتاح آرایشگاه در نظر گرفته اید ممکن است بتوانید از نور طبیعی بهره مند شوید. در غیر این صورت نورپردازی با نورهای مصنوعی و سفید میتواند این کمبود را برای شما برطرف سازد. البته وجود پنجره در سالن آرایشگری هم به معنی استفاده نکردن از نورپردازی نیست. بلکه در این مواقع هم شما باید از نورپردازی کمک بگیرید. لوسترهای مینیمال، نورهای مخفی، لامپ های ال ای دی در اطراف آینه ها و…. همگی از ایده های جذاب برای نورپردازی دکوراسیون آرایشگاه زنانه می باشد. توجه داشته باشید که میزان نور در سالن آرایش باید بیشتر از سالن ماساژ باشد. برای بخش انتظار هم می¬توانید از نورهای ملایم استفاده کنید. همین ایجاد سایه و روشن باعث می شود محیط جلوه ای شیک به خود بگیرد.

چیدمان فضا و اصلی غیر قابل انکار

به خاطر استفاده از یونیت های آرایشگری، میزها، اینه و کسنول¬های مختلف، فضای شما به زودی پر خواهد شد. ممکن است دیگر محیطی برای قرار دادن صندلی اضافه وجود نداشته باشد. اما مراجعین شما که نمی توانند سرپا تا رسیدن نوبت خود صبر کنند! می توانند؟ باید به فکر یک محل نشستن باشید. صندلی های کوچک و مینیمال که طراحی ساده دارند گزینه مناسبی خواهند بود. اگر فضا دستتان را برای انتخاب باز بگذارد می توانید از یک ست مبلمان ۶ یا ۷ نفره هم در گوشه ای از سالن استفاده کنید. مبل های به شکل ال هم می توانند فضای کمی را اشغال کرده و این نیاز شما را برطرف سازند.

دکوراسیون آشپزخانه زنانه شیک

آینه عنصر اصلی آرایشگاه

تا زمانی که آینه ها در سالن نصب نشوند نمی توان به آن مکان لقب ارایشگاه داد. آرایشگاه بدون آینه بی معنی خواهد بود. اما شما نباید در استفاده از آن هم زیاده روی کنید. به هیچ عنوان فریم های بزرگ و طرح شلوغ انتخاب نکنید. هرچه فریم شما ساده تر باشد به نفع شما خواهد بود. آینه های چهارگوش ایستاده یا از سقف تا کف فضای لوکس ایجاد خواهند کرد. بهتر است به موازات یکدیگر نصب شوند. آینه های روی میزها هم می توانند فریم هندسی و نیم دایره داشته باشند. از طرح های هندسی استفاده کنید که امروزه بسیار محبوب هستند.

کلام آخر

برای داشتن دکوراسیون آرایشگاه زنانه شیک و امروزی از دیوارها هم غافل نشوید. نیاز نیست از بنرها و تابلوهای زیاد استفاده کنید. به سراغ نمونه های امروزی همچون تابلوهای نئونی بروید و نام آرایشگاه را روی دیوار نصب کنید. یک گلدان بزرگ با گیاهان لوکس داشته باشید تا دکوراسیون شما را کامل کند. دکوراسیون بخشی از ماجرا است و تمیز نگه داشتن محیط و چیدن لوازم مورد نیاز برای آرایشگری روی میزها و… هم بخش دیگری است که بستگی به سلیقه و هنر شما خواهد داشت.