دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

هومتاز ادمین هومتاز

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با اصول فنگ شویی

اتاق خواب برای هر فردی خصوصا دختران، امن ترین فضا بوده که آرامش را بر روح و جسم او به ارمغان می آورد. اما همین آرامش و راحتی مدیون یک دکوراسیون اصولی و جذاب است. در اولین قدم پیش از هر چیزی باید سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را انتخاب کنید. دختران جوان قدرت تصمیم گیری بیشتری دارند و می توانند به راحتی سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنند اما برای کودکان می توانید خودتان انتخاب کنید. سبکی که متناسب با سلیقه و روحیات او باشد. بعد از انتخاب سبک، تازه کار شما برای چیدمان و دیزاین آن آغاز خواهد شد.

بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کدام است؟

تاثیر رنگ بر دکوراسیون بر هیچ کسی پوشیده نیست به همین خاطر انتخاب آن از اهمیت زیادی برخودار است. علاوه بر آن باید یک رنگی را انتخاب کنید که به این زودی¬ ها شما را دلزده نکند و باعث خستگی چشم و ذهن نشود. به همین خاطر اسن که اغلب تناژ های ملایم برای اتاق خواب استفاده می شود. هیچ قانونی هم وجود ندارد که باید از رنگ صورتی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه استفاده کنید. دست شما برای انتخاب باز خواهد بود. به سراغ هر رنگی که بخواهید می توانید بروید. از آبی گرفته تا طوسی، آبی و کرمی و… . بهتر است ابتدا یک رنگ غالب انتخاب کنید که شامل دیوارها، کف و سقف می شود. سپس یک رنگ برای مبلمان اصلی در نظر بگیرید و در نهایت رنگ سوم را برای اکسسوری و تزئینات اتاق انتخاب کنید. به این شکل می توانید یک تم رنگی زیبا برای اتاق داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک صورتی

تخت خواب، قلب تپنده اتاق خواب ها

ظرافت چیزی که دکوراسیون اتاق دختران را با دیگر فضاها متمایز می کند. می توانید از تخت هایی با تاج ها بلند و تورها استفاده کنید که یک فضایی رویایی و جذاب داشته باشید. البته چنین چیدمانی نیازمند فضای بزرگتری است و برای اتاقهای کوچک مناسب نخواهد بود. چرا که فضای زیادی اشغال می کند. سعی کنید تخت خواب استیل طلایی یا نقره ای را در مقابل درب ورودی اتاق قرار دهید تا تسلط کامل بر اتاق داشته باشید. البته توجه کنید که روبه رو و مماس با درب نباشد چرا که طبق اصول فنگ شویی انرژی های منفی وارد شده به اتاق را جذب می کند و مانع از ارامش در زمان خواب می شود. بهتر است تخت خواب را در مقابل بزرگترین دیوار اتاق بگذارید. سعی کنید تا حد امکان زیر تخت را شلوغ نکنید و لوازم اضافه خود را آنجا نگذارید.

پوشش مناسب برای کف و دیوارها برای اتاق خواب دخترانه

با توجه به سن دخترتان می توانید از پوشش های مناسب استفاده کنید. قرار نیست تمامی دیوار ها یک رنگ داشته باشد. می توانید یکی از دیوار ها را سفید، یکی را یاسی و دیگری را ترکیبی از سفید و یاسی به صورت راه های عمودی رنگ بزنید. خلاقیت به خرج دهید و از اجرا طرح های مختلف روی دیوار نهراسید. می توانید از کاغذ دیواری، پوستر و… هم برای دیواراتاق خواب دخترانه استفاده کنید. برای کف اتاق هم از یک فرش مناسب اتاق خواب استفاده نمایید. فرش های فانتزی و مدرن بهترین گزینه برای شما خواهد بود. رنگ و طرح آن هم باید به سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بیاید و هارمونی زیبایی ایجاد کند. علاوه بر آن بهتر است فرشی که انتخاب می کنید ابعاد کوچکی داشته باشد و قسمت مرکزی و مقابل تخت را پوشش دهد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خوشگل

کمد لباس لازمه اتاق خواب دخترانه

هر دختر خانمی در هر سنی که باشد، بی شک علاقه زیادی به خرید لباس خواهد داشت. این حجم از خرید باید در یک فضای مشخص به صورت مرتب نگهداری شود. بهترین پیشنهاد برای شما داشتن یک اتاق لباس یا یک کمد لباس بزرگ در اتاق است. کمدی که به صورت مشخص قفسه بندی شده باشد و جادار باشد تا بتوانید تمامی لوازم و وسایل خود را داخل آن قرار دهید. یک کمد دیواری مناسب که درون دیوار قرار گرفته باشد، فضایی مرتب به دکوراسیون اتاق شما بخشید. اگر فضایی زیادی هم در اتاق ندارید بهتر است از کمدهایی با درب کشویی استفاده کنید.

میز آرایش عنصر مورد علاقه دختر خانم ها در اتاق خواب

یکی از اصلی ترین عناصر چیدمان اتاق خواب دخترانه، میز آرایش یا همان میز توالت است. یک دراور با چند کشو می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد. چرا که لوازم و لباس های خود را می توانید در کشو ها جا دهید. روی آن هم می توانید لوازم آرایشی و… را بگذارید. سعی کنید از آینه هایی با قاب های فانتزی استفاده کنید تا دکوراسیون خاص تری داشته باشید. اینکه آینه را روی میز قرار دهید یا روی دیوار نصب کنید، بستگی به مدل میز آرایش خواهد داشت.

ایده های دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه چه لوازمی را می توان نادیده گرفت؟

اگراتاق شما کوچک بوده و مساحت زیادی ندارد، نباید چیدمان شلوغی داشته باشید. هرچه از لوازم ساده تر و کمتر استفاده کنید، زیبایی آن بیشتر خواهد بود. آباژور، قفسه های دیواری، پاتختی، میزهای کنار تخت، تابلوها و دیگر اکسسوری ها جز لوازمی هستند که می توانید آن ها را نادیده بگیرید. نبود آن ها در دکوراسیون شما را با مشکل مواجه نخواهد کرد. همچنین با این روش می توانید در هزینه های خود هم صرفه جویی کنید.

چگونه اتاق خوابی دلباز و جذاب داشته باشید؟

اگراتاق شما پنجره دارد، از پرده های بلند و ضخیم استفاده نکنید که مانع از ورود نور به فضا شود. به جای آن پرده های کوتاه و نازک تهیه کنید. از ترکیب رنگ های روشن و خنثی در دیزاین اتاق بهره ببرید. نورپردازی درست و اصولی می تواند فضای شیک و منحصر به فردی را ایجاد نماید. از آویزان کردن عروسک ها و … از سقف و دیوار پرهیز کنید این کار برای اتاق دختران زیر ۱۰ سال مناسب است. روتختی ساده و مرتبی هم برای تخت انتخاب کنید. می توانید از کوسن های بزرگ و کوچک و فانتزی برای تزئین آن هم استفاده کنید تا جلوه شیکی داشته باشد. همچنین فراموش نکنید که جلوه دکوراسیون اتاق شما رابطه مستقیمی با نظم و تمیزی دراتاق خواهد داشت. سعی کنید همیشه همه چیز مرتب و سر جای خودش قرار گیرد.