دکوراسیون اتاق خواب جذاب پسرانه

ایده های ناب و مهم در تزئین دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

هومتاز ادمین هومتاز

دکوراسیون اتاق پسرانه شیک و پرهیجان با جدیدترین ایده ها

چرا همیشه این تصور وجود دارد که توجه به دیزاین و دکوراسیون اتاق خواب تنها برای دخترها اهمیت دارد؟ پسرها هم سرشار از انرژی و احساسات هستند. بودن در محیطی آرامش بخش و زیبا مطابق با سلیقه آن ها می توان باعث رشد خلاقیت آن ها شود. شاید تصور کنید برای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با محدودیت هایی نظیر تنوع مبلمان، انتخاب رنگ و… مواجه هستید. اما همه این ها تنها در تصورات شما است. امروز متوجه خواهید شد که با چند ایده ساده می توانید دیزاینی خارق العاده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جذاب خود داشته باشید.

تاثیر سن فرزند شما در طراحی دکوراسیون اتاق

اینکه شما به عنوان والدین فرزندتان احساس مسئولیت می کنید کاملا قابل درک است. اما در نهایت فرزند شما است که مدت زمان بیشتری را در این اتاق صرف بازی، مطالعه، استراحت و… خواهد کرد. پس این حق را دارد که به سلیقه و انتخاب خود دکوراسیون اتاق خواب را بچیند. البته نه تا زمانی که هنوز به حداکثر سن ۵ سال نرسیده است. استفاده از اسباب بازی ها، المان های کارتونی و… برای دکوراسیون اتاق خواب کودکان و نوجوانان بسیار مناسب و جذاب هستند. اما برای اتاق خواب جوانان باید ظاهری ساده و شکیل تر به فضا ببخشید. میتوانید همچنین با خرید میز کامپیوتر استیل با پایه طلایی یا نقره ای دراتاق نوجوان خود شیک بودن را دوچندان کنید اما در نظر داشته باشید که  از هر گونه اضافات پرهیز کنید و زیبایی را در عین سادگی به نمایش بگذارید.

تزئین دکوراسیون اتاق خواب با رنگ طوسی پسرانه

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب کودک و جوان شما

همه دنیا پسرها را با رنگ آبی میشناسند اما امروز می خواهیم نیم نگاهی هم به رنگ آبی نیندازیم تا برای یکبار هم که شده این قانون نانوشته را در اتاق خواب زیر پا بگذاریم. شما گزینه های انتخابی بسیار جذابی پیش رو خواهید داشت:

  1.  طوسی و سفید
  2.  قرمز و زرشکی و سفید
  3.  سبز و زرد و کرمی
  4.  بژ و خردلی
  5.  قهوه ای و کرمی
  6.  سرمه ای و سفید

احتمالا تا الان توانسته اید تم رنگی را برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه انتخاب کنید. شما باید دو رنگ غالب را برای اتاق خواب انتخاب کنید که بیشترین کاربرد را در فضا دارد. دو رنگ کمکی دیگر هم می توانید برگزینید و برای تکمیل چیدمان و اکسسوری دکوراسیون اتاق خواب و… از آن استفاده کنید.

بزرگ ترین دیوار اتاق خواب را برای دیزاین پسرانه شناسایی کنید

دلیل این کار چیست؟ شناسایی این دیوار باعث می شود که در همان ابتدا محل قرارگیری تخت خواب مشخص شود. به عبارتی شما باید تخت را در مقابل بزرگترین دیوار اتاق خواب قرار دهید. این کار باعث می شود تسلط کامل بر فضا داشته باشید و طبق اصول فنگشویی دکوراسیون، انرژی های منفی را از خود دور کنید. روی دیوار اتاق خواب هم می توانید از پوستر، تابلو و… پسرانه بسته به سلیقه خودتان نصب کنید. اما زیاده روی نکنید. این نکته مهم را هم در نظر داشته باشید که نصب لوازم تزئینی روی دیوار باید به طور محکم و مطمئن انجام شود تا احیانا بعدها سقوط نکنند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده آبی پسرانه

به فکر تزئین دیوار اتاق خواب بصورت ساده و لاکچری باشید

دیوار ها تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی و جذابیت دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دارند. به هیچ وجه آن ها را به حال خود رها نکنید. می توانید به سادگی با رنگ کردن جلوه ای خارق العاده به دکوراسیون اتاق خواب ببخشید. نصب کاغذ دیواری، استفاده از روکش های دیوار، پنل های چوبی، نقاشی، برچسب و… هم گزینه های دیگری است که با در نظر داشتن بودجه و نظر خودتان می توانید انتخاب کنید. قرار نیست طرح همه دیوارهای اتاق خواب یکی باشد. این کار باعث خفه شدن محیط و دکوراسیون شده و اتاق خواب را کوچک نشان می دهد. سعی کنید از خطوط عمودی و زاویه دار استفاده کنید تا دکوراسیون مدرن داشته باشد و بزرگتر به نظر برسد.

نقش فرش در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ایرانی

یکی دیگر از نکاتی که رعایت آن در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جز الزامات می باشد، وجود فرش است. چه کف اتاق از سرامیک باشد چه موکت و پارکت و… در هر صورت باید یک قالی روی آن پهن کنید. برای خاص تر شدن دکوراسیون سعی کنید فرشی با طرح های امروزی و رنگ های متفاوت انتخاب نمایید. ابعاد فرش باید از اتاق کوچک تر باشد. هرچه فاصله آن از دیوار بیشتر باشد موجب زیبایی بیشتر چیدمان شما می شود. این نکته را هم در نظر بگیرید که باید پایه جلویی تخت روی فرش باشد. زمانی که از خواب دلنشین بیدار می شوید و می خواهید از تخت پایین بیاید نباید پاهای شما روی کف سرد اتاق خواب قرار گیرد. وجود فرش این مشکل را برایتان حل خواهد کرد. قرار دادن پادری در قسمت ورودی، یا چند فرش کوچک در کنار یکدیگر و… دیگر از مد افتاده و اصلا قشنگ به نظر نمی رسد. از چنین ریخت و پاش هایی دوری کنید.

اگر اتاق خواب انتخابی شما دارای پنجره است باید به فکر یک پرده مناسب باشید تا حریم خصوصی اتاق حفظ شود. از بهترین پرده ها برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه می توان مدل های کارتونی، پرده های حریر ساده، پرده های کرکره ای و… را نام برد. اگر فرزند شما کوچک است بهتر است پرده بلند انتخاب نکنید تا به آن گیر نکند یا از آن اویزان نشود. سعی کنید پرده های نازک تهیه نمایید تا مانع از ورود نور به محیط اتاق نشود.

دکوراسیون اتاق خواب ورزشی پسرانه

نور پزدازی اتاق خواب پسرانه با وسایل ساده

وجود یک لوستر مدرن با طراحی جدید، آباژور، چراغ مطالعه، نورهای مخفی، ریسه های نورانی و… همگی جز نورپردازی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه به حساب می آیند. قرار نیست از همه آن ها استفاده کنید. اما وجود چندتایی آن ها در کنار یکدیگر هم مشکلی برایتان به وجود نخواهد آورد. برای شوق و ذوق کودکان می توانید از نورهای رنگی هم در نورپردازی استفاده کنید. بهتر است کلید چراغ ها در نزدیکی تخت باشد تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی آن ها را خاموش و روشن کنید.

برای تزئین اتاق خواب پسرانه از چه لوازمی استفاده کنیم؟

اگر دکوراسیون اتاق خواب را برای پسربچه های شیطون و بازیگوش می خواهید هیچ چیز به اندازه ماشین و اسباب بازی نمی تواند آن ها را هیجان زده کند. در کنار آن از قاب عکس ها هم می توانید استفاده کنید. اما اگر برای جوانان به دنبال اکسسوری مناسب هستید، قفسه کتاب، تابلوهای هنری، کوسن، مجسمه و… می تواند انتخاب های بهتری باشد. در استفاده از تزئینات هم زیاده روی نکنید که نتیجه عکس خواهد داشت و فضا را شلوغ نشان می دهد.