دکوراسیون منزل کوچک

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

هومتاز ادمین هومتاز

۵ ترفند طلایی برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک حتما باید بدانید

قوانین بسیار زیادی در چیدمان وجود دارد که به کمک آن ها می توانید دکوراسیونی بسیار شیک و جذاب داشته باشید. اما در این مقاله قصد داریم شما را با ۵ قانون و ترفند طلایی دکوراسیون داخلی منازل کوچک آشنا کنیم که باعث می شود چیدمانی اصولی، جذاب و چشم نواز و مهم تر از همه کاربردی داشته باشید. بدونه نیاز به هزینه آنچنانی و همچنین کمک گرفتن از طراحان دکوراسیون به راحتی می توانید چیدمان خانه خود را زیبا تر کنید.

قانون اول در دکوراسیون داخلی منزل کوچک

در سالن ها و فضا های کوچک شما علاوه بر تمرکز بر روی کف سالن، باید به دیوار ها هم نگاه ویژه ای داشته باشید. دیوار ها می توانند فضای کافی مورد نیاز شما را برای چیدن اقلام مختلف همچون کتاب ها، گلدان ها، اکسسوری ها و… را فراهم کنند. قرار هم نیست به سراغ قفسه های بزرگ و گران قیمت بروید. کمی خلاقیت به خرج بدهید و با دیزاین زیبا از شلف های ساده استفاده کنید که فضای زیادی را روی دیوار اشغال نکند.

دیزاین منزل کوچک

قانون دوم، پرده در دکوراسیون داخلی منزل کوچک

فرقی نمی کند فاصله پنجره ها تا قفس چقدر باشد، در هر صورت باید پرده ها را از سقف یا تا حد امکان نزدیک ترین نقطه به سقف نصب کنید. با این ترفند سقف خانه بلند تر به نظر رسیده و فضای شما بزرگتر دیده خواهد شد. فاصله بین پنجره تا سقف با پرده پوشانده می شود و هیچکس متوجه بزرگ یا کوچک بودن پنجره هایتان نخواهد شد. البته بهتر است از پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید تا فضا را دلباز تر نشان دهد. ضخامت پرده ها هم زیاد نباشد تا نور طبیعی از آن عبور کند و فضا را دل باز تر کند.

چیدمان منزل کوچک

رعایت تقارن در دکوراسیون منزل کوچک

دکوراسیون داخلی منازل کوچک می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. شما باید تمامی حالت های مختلف را بسته به معماری و نقشه خانه امتحان کنید تا بهترین را برگزینید. اما قانون تقارن همیشه جواب می دهد و نیاز به امتحان کردن هم ندارد. قرینه سازی لوازم در دکوراسیون باعث می شود که فضا بزرگتر به نظر برسد. این انعکاس بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین به آرامش فضا کمک می کند. کافی است لوازم بزرگ را روبه روی هم قرار دهید. از دو تابلو یکسان در کنار هم و با فاصله مناسب روی دیوار استفاده نمایید. شمعدان های هم اندازه و ست با فاصله مناسب روی میز غذاخوری قرار دهید. به همین راحتی فضا را لوکس و جذاب خواهید کرد. اکسسوری استیل نیز گزینه مناسبی برای این موارد میباشد.

رنگ در دکوراسیون منزل کوچک

رنگ ها بیشترین تاثیر را در دیزاین و چیدمان فضای شما خواهند داشت. بهتر است به سراغ رنگ های روشن بروید. قرار نیست از هر رنگی در دکوراسیون استفاده کنید. اما بهتر است چند جز از عناصر چیدمان به رنگ های شاد و متفاوت باشد. اجازه دهید با یک مثال برایتان توضیح دهیم. زمانی که رنگ سفید را برای فضا انتخاب کردید، در کنار آن از سبز برای یکی از صندلی ها یا جلو مبلی استفاده کنید. زمانی که رنگ کرم و سفید انتخاب کرده اید می توانید یکی از کوسن ها و لوستر را به رنگ قرمز انتخاب کنید. این کار باعث روح بخشیدن به خانه شما خواهد شد.

دکوراسیون خانه کوچک

قانون پنجم، راهنمای خرید در دیزاین منزل کوچک

در زمان خرید لوازم دکوراسیون داخلی منازل کوچک، خوب می دانید که فضای زیادی در اختیار ندارید. پس باید تا حد امکان تمرکز خود را روی لوازم اصلی و کاربردی بگذارید. سعی کنید وسایل کم حجم و ضروری خریداری نمایید. شما به چند دست مبلمان یا سرویس غذا خوری نیاز ندارید. قرار نیست در کنار کنسول ویترین هم داشته باشید. لوازم دکوراسیون را به حداقل برسانید و همچنین سعی کنید وسایلی جا دار با طراحی مدرن انتخاب نمایید. مبل هایی که به تخت تبدیل می شوند، تخت هایی که در قسمت زیری خود کشو دارند، جاکفشی هایی که تعداد طبقات آن ها بیشتر است و… همگی می توانند بار سنگینی را از روی دوش شما بردارند.

چه سبکی برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک مناسب است؟

چیدن وسایل در خانه های کوچک یکی از دغدغه های همیشگی است. با استفاده از راهکار های مختلفی می توانید این دغدغه را حل کنید. یکی از این راهکار ها انتخاب سبک دکوراسیون داخلی مناسب است. خانه های آپارتمانی امروزی که متراژ های کوچکی دارند، به لوازم کوچک و ساده احتیاج دارند که فضا را اشغال نکند. همچنین تم رنگی روشنی هم داشته باشید. دو فاکتوری که در سبک کلاسیک وجود ندارد. به همین خاطر به جرات می توان گفت که انتخاب سبک کلاسیک برای دکوراسیون داخلی منازل کوچک یک اشتباه بزرگ است. بهتر است به سراغ چیدمان هایی در سبک مدرن، مینیمال و حتی صنعتی بروید که لوازم کوچک و ساده در آن ها به کار می رود. به طور مثال استفاده از مبلمان و میز جلومبلی استیل طلایی خصوصا در اشکال گرد، در این دکوراسیون جایگاه ویژه ای دارد.

دکوراسیون منزل مدرن

نکات مهم در خصوص چیدمان منازل کوچک

اگر می خواهید چیدمان زیبا و لوکسی داشته باشید که باعث شلوغ به نظر رسیدن فضا نمی شود و همچنین این حس را به مخاطب منتقل نمی کند که خانه شما کوچک است، بهتر است به نکات زیر عمل کنید:

  • از پارچه های طرح دار برای مبلمان یا پرده ها استفاده نکنید.
  • سعی کنید دیوار را تک رنگ و سفید رنگ آمیزی کنید.
  • اگر می خواهید از کاغذ دیواری استفاده نمایید به سراغ طرح های شلوغ نروید.
  • از آینه با فریم استیل در چیدمان و تزئین دکوراسیون داخلی منازل کوچک کمک بگیرید.
  • نهایت استفاده را از فضا های پرت مانند کنج دیوار، زیر راه پله و… داشته باشید.
  • فرش های کوچک را روی کف پهن کنید.

کلام آخر

اجرا دکوراسیون داخلی منزل کوچک شاید به راحتی خانه های بزرگ و جا دار نباشد اما آنطور ها هم که به نظر می رسد سخت نیست. با کمی تفکر و توجه به نقاط مختلف خانه می توانید به راحتی چیدمانی شیک و جذاب داشته باشید. سعی کنید تمامی دکوراسیون را به صورت پلن باز انجام دهید و از فضاسازی با استفاده از پرده، مبلمان، شلف و… خودداری کنید چرا که این ترفند برای خانه های کوچک کاربردی نخواهد بود و بیشتر فضا را اشغال می کند.