دکوراسیون منزل صورتی آبی

انواع سبک های دکوراسیون منزل

هومتاز ادمین هومتاز

چینش فضایی که در آن قرار دارید و به صورت مستمر در آن محیط زندگی می کنید بر روی روحیه و بازدهی شما تاثیر مستقیمی خواهد داشت. به همین خاطر است که روانشناسان توصیه می کنند هر چند وقت یکبار دکوراسیون و روزمرگی های خود در زندگی را تغییر دهید. استفاده از اصول زیبا شناختی و هنر باعث می شود یک چیدمان جذاب داشته باشید و از بودن در ان فضا احساس رضایت داشته باشید. رضایت شما شرط اول است و به همین خاطر شما باید چیدمانی متناسب با سبک دلخواه خودتان انتخاب کنید که حس راحتی، امنیت و آسایش را در آن داشته باشید.

معماری داخلی و ارتباط آن با دکوراسیون خانه شما

دکوراسیون منزل یک فضا تنها بر زیباسازی محیط تاثیر دارد. اما معماری داخلی باعث می شود از فضایی که در اختیار دارید به صورت بهینه استفاده کنید. این طراحی کاملا اصولی و طبق سلیقه های مختلف انجام می شود. زمانی که شکا دکوراسیون خانه خود را با معماری داخلی همسو کنید می توانید هماهنگی و جلوه خارق العاده ای از اشیا، رنگ، اثاثیه و… را در فضا شاهد باشید. شما برای داشتن چنین طراحی داخلی نیاز نیست هزینه زیادی صرف کنید. چرا که امروزه طراحی و دکوراسیون متناسب با خانه ها اجرا می شود و خرج اضافه ای روی دستتان باقی نخواهد ماند.

دکوراسیون نئوکلاسیک مدرن

بهترین سبک دکوراسیون برای شما کدام است؟

برای آنکه بتوانید به پاسخ این سوال برسید، باید پیش از هر چیزی انواع سبک ها را بشناسید. انواع سبک های چیدمان و دکوراسیون عبارتند از:

کلاسیک: می توان آن را قدیمی ترین سبک دانست که چوب عنصر اصلی آن به حساب می آید. اگر علاقه مند به خانه های بزرگ و اعیانی هستید که شکوه و جلال از هر گوشه آن به چشم آید، این سبک را انتخاب کنید.

مشاهده قیمت انواع مدل میز گیمینگ حرفه ای

روستیک: حس زندگی روستایی و طبیعت را می توان در این سبک به وضوح احساس کرد. در این چیدمان از لوازم مدرن استفاده ای نمی شود. هنوز هم شومینه ها و کفپوش های چوبی اصلی ترین جز آن هستند. سادگی در عین طبیعی بودن و آرامش که باعث می شود بدون هیچ دغدغه ای جریان زندگی خود را پیش ببرید.

نئوکلاسیک: این سبک، ظاهر مدرنی از کلاسیک است که در آن از عناصر مدرن هم استفاده شده اما هنوز هم شکوه و اصالت آن حفظ شده و برای افرادی که نمی توانند بین کلاسیک و مدرن انتخاب کنند، توصیه می شود.

مدرن: مختص افراد امروزی است که می توانند به راحتی با تکنولوژی های به کار رفته در آن ارتباط بگیرند. همه چیز جدا به صورت مدرن و ساده طراحی می شود و می توان زندگی امروزی را به وضوح در آن درک کرد.

مینیمال: هیچ گونه شی اضافه در آن حضور ندارد. همه اثاثیه منزل برحسب نیاز انتخاب شده و حجیم نیستند. رنگ روشنی داشته و زیبایی در سادگی را به نمایش می گذارد. برای خانه هایی که مساخت کوچک دارند بهترین گزینه خواهد بود.

دکوراسیون مدرن اتاق اداری

حال که انواع سبک را شناخته اید باید با در نظر داشتن سلیقه، روحیات خودتان، مساحت خانه و زیباشناسی بهترین را برای خودتان انتخاب نمایید.

اهمیت دکوراسیون خانه و تاثیر آن در رفتار اشخاص

علم روانشناسی، تاثیرات طراحی داخلی را بر روی اعضای خانواده بررسی کرده است و نتایج آن بسیار جذاب است. دکوراسیون می تواند بر میزان شادی و نشاط اعضای خانواده و روحیات آن ها اثر بگذارد. به همین خاطر پیشنهاد می شود با بهره بردن از رنگ ها و نور یک محیط آرام را برای خودتان فراهم کنید. سعی کنید دکوراسیون آشپزخانه را با توجه به روحیات بانو خانه بچینید. چیدمان آن بر میزان اشتها همه اثر خواهد گذاشت. فرقی ندارد چقدر بزرگ یا چقدر کوچک است سعی کنید یک محیط ساده و به دور از شلوغی را ایجاد کنید. نشیمن شما باید بسیار راحت باشد و از رنگ های گرم در آن استفاده شود تا صمیمیت را ب شما هدیه دهد. برای اتاق کودک از لوازم ایمن و محکم، کفپوش نرم و رنگهای خنثی و شاد استفاده کنید تا خلاق و باهوش باشد و هیچ تهدیدی هم برای سلامتی او وجود نداشته باشد. برای آنکه یک میزبان کاریزماتیک باشید، از ازدحام لوازم در سالن پذیرایی خودداری نمایید. نظم را در فضا حاکم کنید تا بتوانید مهمانان خود را تحت تاثیر درآورید.

دکوراسیون منزل مدرن شیک

مهم ترین عناصر در دکوراسیون خانه کدامند؟

یک دکوراسیون شیک و جذاب از بخش های مختلفی تشکیل میشود. اما در این میان برخی از بخشها بیشتری تاثیر را روی مخاطب میگذارند. از مهم ترین عناصر آن میتوان موارد زیر را نام برد:

مبلمان: مبلمان منزل یکی از مهمترین عناصر در دکوراسیون منزل میباشد به طوری که میتوان خرید میز استیل با رنگ طلایی و نقره ای مات و براق و انواع صندلی و محصولات دکوراتیو استیل را در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن بسیار حائز اهمیت دانست.

دیوارها

چهارچوب خانه شما را مشخص میکنند. هرچه رنگ روشنی داشته باشند، باعث دلبازتر شدن خانه و بزرگتر به نظر رسیدن آن می شود. برای تزئین آن از رنگ، کاغذ دیواری، تایل های چوبی، آینه کاری و… می توانید کمک بگیرید.

سقف

هرچند توجه زیادی به این بخش از خانه نمی شود اما بسیار موثر است. نقاشی بهترین راهکار برای زیبایی و جذابیت این بخش است. سعی کنید با نقاشی ارتفاع سقف را بیشتر جلوه دهید تا محیط بزرگتر از چیزی که هست به نظر برسد.

کفپوش

دیگر زمان استفاده از موکت و فرش برای کفپوش به سر رسیده است. گزینه های جدیدی همچون پارکت، سرامیک و… روی میز خواهد بود که می توانید بسته به سبک چیدمان خانه آن را انتخاب کنید. رنگ های تیره کفپوش برای فضاها بزرگ توصیه می شود و اگر سالن بزرگی ندارید از رنگ روشن انتخاب کنید.

نورپردازی

دکوراسیون شما باید ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی را داشته باشد. با پرده های ضخیم مانع از ورود نور به خانه نشوید. نورهای زرد و سفید جذابیت فوق العاده ای دارند و در زمان نورپردازی به سراغ نورهای رنگی نروید. می توانید به کمک نورپردازی فضا را هم به بهترین شکل تزئین کنید.

سخن پایانی

دکوراسیون خانه تان را دست کم نگیرید که شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. برای تغییر دکوراسیون و فضا نیاز نیست همه چیز را بکوبید و مجدد بسازید. بازسازی میتواند بهترین راه حل برای شما باشد که هزینه بسیار کمتری هم داشته و نتیجه آن غیر قابل وصف خواهد بود. در زمان دیزاین محیط، راحتی، زیبایی و نظر شخصی خودتان را از یاد نبرید. فضایی طراحی کنید که تا سال ها بتوانید از زندگی در آن لذت ببرید.