دکوراسیون نئوکلاسیک

دکوراسیون نئوکلاسیک سبکی جاودانه و همیشگی

هومتاز ادمین هومتاز

باید بدانید که شما برای انتخاب سبک دکوراسیون منزل تنها دو سبک مدرن و کلاسیک را پیش رو ندارید. انتخاب از میان آن ها هم کار ساده ای نیست. به همین خاطر بهتر است به سراغ سبک تلفیقی از کلاسیک و مدرن بروید که در قالب دکوراسیون نئوکلاسیک عرضه شده است. دیگر نیاز همیشه با مد روز باشید یا از وسایل قدیمی استفاده کنید. شما می توانید در این نوع از دکوراسیون از استایل های اصیل و با شکوه گذشته با متریال جدید و امروز استفاده کنید. معماری داخلی مدرن هم به کمک شما می آید تا ظرافت را در خانه احساس کنید و بهینه استفاده را از فضا داشته باشید.

پیش از انتخاب، دکوراسیون نئوکلاسیک را به صورت کامل بشناسید

هر سبکی مشخصات و مولفه های شناختی اختصاصی خود را دارد. تنها ترکیب چیدمان گذشته سبک اروپا با متریال و لوازم مدرن کافی نیست. شما باید مشخصات و ویژگی های نئوکلاسیک را بشناسید. یکی از ضروری ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که نئوکلاسیک برای خانه هایی با مساحت های بزرگ و البته سقف بلند مناسب است. هرچه وسعت فضا بیشتر باشد، جلوه آن هم بیشتر خواهد بود. در چنینی چیدمانی باید تقارن را حفظ کنید. به عبارتی می توان گفت قانون اول دکوراسیون نئوکلاسیک، رعایت تقارن است. این تقارن موجب نظم و زیبایی غیر قابل وصفی در محیط می شود. با ما همراه باشید که در ادامه با این دکوراسیون بیشتر آشنا خواهیم شد.

رنگ دکوراسیون نئوکلاسیک کدام است؟

درست است که این چیدمان در دسته سبک های کلاسیک است اما این دلیل محکمی برای استفاده از رنگ های گرم در آن نیست. بلکه زور سبک مدرن در انتخاب تم بیشتر بوده و گرایش دکوراسیون نئوکلاسیک هم به رنگ های روشن همچون بژ، کرمی، طلایی، خردلی، قهوه ای، سفید، شکلاتی، زرد، سبز، نقره ای و… بیشتر است. این رنگ ها به آسانی با هم تلیق می شوند و ست های بسیار جذابی را ایجاد می کند که می تواند در زیر نور طبیعی و مصنوعی بسیار چشم نواز باشد.

دکوراسیون نئوکلاسیک شیک

تاثیر استفاده از تزئینات کلاسیک در نئوکلاسیک

همه ما گچ بری های روی دیوار را در دکوراسیون های قدیمی دیده ایم که بسیار جذاب هستند. تزئینات اینچنینی کلاسیک در دکوراسیون نئوکلاسیک بسیار پر رنگ تر است و با آینه کاری هم تلفیق می شود. البته وجود رنگ آمیزی های امروزی و استفاده از هنرهایی همچون پتینه کاری برای افزایش زیبایی آن بسیار موثر تر بوده و جذابیت آن را بیشتر کرده است. از دیگر تزئیناتی که در چیدمان کلاسیک استفاده میشد همچون گل، مبلمان زیاد و… خبری نیست. همه چی در نهایت سادگی کنار هم قرار می گیرد و چه چیزی زیباتر از سادگی و همیشگی؟ به همین خاطر است که طراحان داخلی دکوراسیون نئوکلاسیک را جادوانه می خوانند و هیچگاه از مد نمی افتد. در نتیجه شما نیازی هم به تغییر مبلمان و سایر لوازم همگام با مد روز ندارید.

چیدمان سالن پذیرایی نئوکلاسیک

از این دکوراسیون برای دیزاین و چیدمان هر فضایی می توانید استفاده کنید. سالن پذیرایی مهم ترین بخش خانه شما است و پس طبیعی است که باید زیباترین بخش هم باشد. استفاده از میز عسلی استیل شیک و مدرن و استفاده از پرده های بلند و البته ساده، تاکید می یکنم پرده های حریر و تک رنگ که به دور از هر گونه طرح هستند باید در سالن پذیرایی استفاده شود. هرچه پرده ها بلندتر باشند سقف را بلندتر نشان میدهند. نباید خیلی ضخیم باشند که مانع از ورود نور به منزل شوند. باید از مبلمانی بدون تاج و منبت کاری استفاده کنید. البته این بدین معنی نیست که مبل های بدون تاج و مدل هایی همچون چستر را انتخاب کنید. مبل هایی با پایه های کوتاه و فریم های ساده بهترین گزنیه هستند. بهتر است پارچه مبلمان هم ساده باشند و هیچ طرحی نداشته باشند. شاید فکر کنید ممکن است فضا را بی روح جلوه دهد، می توانید برای جلوگیری از آن هم رنگ رویه مبل های تکی را تیره تر یا کمی روشن تر انتخاب کنید. برای کف سالن هم به سراغ مفپوش های چوبی یا مصنوعات چوبی بروید.

آموزش دکوراسیون نئوکلاسیک

چیدمان آشپزخانه نئوکلاسیک

آشپزخانه این سبک به دلیل پیروی از قانون تقارن بسیار جذاب است و در عین حال ساده و به دور از هر گونه تشریفات می باشد. بیشتر از موادی همچون چوب یا سنگ طبیعی استفاده می شود. کابینت جزیره و ممبران انتخابی ایده آل برای چنین محیطی خواهد بود. روی کفپوش هم میتوانید از فرش های سنتی و کلاسیک استفاده کنید تا نشان از هویت شما باشد و زیبایی دکوراسیون نئوکلاسیک را بیشتر کند. نورپردازی در آشپزخانه را از یاد نبرید اما به سراغ لوسترهای بزرگ نروید. سعی کنید از لامپ های هالوژن و لوسترهای ساده و کوچک بهره ببرید. قانون سایه روشن باید در محیط شما به صورت تمام و کمال رعایت شود.

چیدمان اتاق خواب نئوکلاسیک

یک خانه به سبک نئوکلاسیک، نیازمند اتاق خواب زیبایی است که پیرو این دیزاین باشد. سادگی این سبک برای اتاق خواب موجب می شود با نگاه کردن به فضا هم احساس آرامش داشته باشید. نباید ا زتزئینات و اکسسوری های اضافه استفاده کنید. دیوار های تک رنگ با یک فرش کوچک روی کفپوش می تواند هارمونی بسیار جذاب ایجاد کند. تخت خواب شما باید تاج ساده ای داشته باشد. به هیچ عنوان تخت های اعیانی با تاج های بزرگ و شلوغ استفاده نکنید. وجود چراغ خوب های کوچک در دو سمت تخت هم می تواند جلوه رویایی به آن ببخشد.

نورپردازی در دکوراسیون نئوکلاسیک و اهمیت آن

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، یکی از مهم ترین قوانین این دکوراسیون، برقرای سایه روشن است. بخشی از این قانون وابسته به رنگ به کار رفته در فضا است و بخش دیگر آن بستگی به نورپردازی دارد. بیشتر از نور زرد در چنین محیطی استفاده می شود. اگر درست از نور استفاده کنید جلوه خانه شما بسیار بیشتر خواهد بود. نباید زیاده روی کنید. برعکس سبک مدرن که فضای روشن لازمه آن است در دکوراسیون نئوکلاسیک بهتر است کمی سایه و تیرگی هم وجود داشته باشید تا اصالت ان را در محیطی آرام به نمایش بگذارد و راحتی را در کنار زیبایی برایتان به ارمغان آورد.