دکوراسیون مدرن خانه

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی منزل

هومتاز ادمین هومتاز

رنگ در دکوراسیون داخلی منزل چه تاثیری روی روحیه و ذهن افراد می گذارد؟

روانشناسی رنگ ها در جنگ بین عناصر دکوراسیون، همیشه پیروز میدان است. چرا که رنگ ها حرف های زیادی برای گفتن دارند و می توانند ذهن و روح هر شخصی را تحت تاثیر قرار دهند. ذهن شما به صورت ناخودآگاه تحت تاثیر رنگ ها و سایه های مخیط قرار می گیرد. شما مدت زمان زیادی را در خانه تان سپری میکنید و باید به این نکته توجه کافی داشته باشید تا احساس نا امنی و خستگی، ترس و دلزدگی و… نداشته باشید. اما چگونه؟ چه رنگ هایی برای دکوراسیون منزل مناسب هستند؟ رابطه رنگ ها با سبک چیدمان چیست؟و… برای یافتن پاسخ این سوالات در ادامه با ما همراه باشید.

روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن در دکوراسیون

در خصوص تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی منزل باید به دو نکته اساسی و مهم توجه کنید که عبارتند از:
-تنها تعدادی از رنگ ها از نظر روانشناسی روی ذهن شما اثر می گذارد و نه همه آن ها
-تاثیر رنگ در ذهن و روح شما زمانی اتفاق می افتد که به عنوان رنگ غالب به کار رود
با دانستن این دو نکته واضح است که توجه به رنگ المان های تزئینی، اکسسوری ها، لوازم کوچک و… از نظر روانشناسی اهمیت زیادی ندارد و با توجه به رنگ مورد علاقه و تم کلی خانه تان می توانید انتخاب کنید. اما در خصوص انتخاب تم کلی دکوراسیون و رنگ دیوارها، سقف و مبلمان باید به تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی منزل توجه کنید.

دکوراسیون منزل -زرد

انواع رنگ ها در دکوراسیون

شما هر سبک دکوراسیون و چیدمانی را که انتخاب کنید، در نهایت باید به سراغ رنگ های شناخته شده و جذاب بروید که معمولا همه ما با آن ها آشنا هستیم. اما این رنگ ها چه تاثیری در زندگی روزمره و ذهن ما خواهد گذاشت؟ ما هر یک از این رنگ ها را به صورت مجزا برای شما بررسی کرده ایم تا بتوانید متناب با روحیه خود بهترین رنگ را انتخاب و در دکوراسوین به کار ببرید.

دکوراسیون زرد رنگ

رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی منزل

در دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک همیشه پیشتاز بوده و در آن از رنگ قهوه ای استفاده زیادی می شود. با زدن رنگ قهوه ای در تناژهای مختلف روی دیوار و مبلمان احساس راحتی را به خانه تان خواهید بخشید. قهوه ای رنگ خنثی است که به مقدار زیاد در طبیعت اطراف ما وجود دارد و به همین خاطر حس طبیعی و لذت بخشی در فضا ایجاد می کند. حس امنیت در فضایی که رنگ قهوه ای در آن وجود دارد بیشتر بوده و باعث عمق بخشیدن به محیط می شود. می توانید تناژهای مختلفی از رنگ قهوه ای را با هم ترکیب کنید تا دکوراسیونی شیک و جذاب داشته باشید. در این رنگ از دکوراسیون استفاده از انواع میز فلزی انتخابی بسیار شیک و متناسب خواهد بود .

دکوراسیون منزل

نقش رنگ سفید آرامش بخش در دیزاین منزل

یکی از رنگ هایی که تماشا کردن آن آرامش و تمیزی را در ذهن شما تداعی می کند، سفید است. اگر به صورت گسترده از سفید در دکوراسیون استفاده کنید نشان از صادق بودن شما خواهد داشت. با این رنگ می توانید فضا را بزرگتر نشان دهید. با توجه به تاثیرات منفی که رنگ سفید روی ذهن می گذارد، طراحان داخلی و روانشناسان تاکید می کنند که در کنار سفید از یک تم رنگی دیگر هم استفاده کنید. می توانید به سراغ خاکستری، قهوه ای و… بروید تا ظاهری زیبا به دکوراسیون ببخشید. حضور در دکوراسیون با رنگ سفید باعث می شود احساس بی گناهی داشته باشید. استفاده از صندلی پایه استیل طلایی با پارچه های رنگ شاد و جیغ میتواند زیبایی این دیزاین را دوچندان کند.

دکوراسیون منزل با رنگ مشکی

درست است که برخی مشکی را رنگ عشق می دانند اما همیشه یادآور مراسم ختم و از دست دادن عزیزان است. هرچند که این رنگ به عنوان درایت و هوش هم تفسیر می شود اما بهتر است به عنوان رنگ غالب در خانه استفاده نشود. البته می توانید برای پر رنگ تر کردن برخی از قسمت ها از آن بهره ببرید. استفاده و ترکیب درست رنگ سیاه در چیدمان باعث جذابیت بیشتر خواهد شد و برعکس استفاده زیاد از حد ممکن است باعث بی روح شدن و افسردگی شود.

رنگ قرمز گرم و آتشین در دیزاین منزل

زمانی که صحبت از رنگ قرمز می شود ناخودآگاه به فکر آتش خواهید بود. این دقیقا همان تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی منزل است. قرمز نشان از خطر، هشدار و همچنین قدرت و شور و هیجان است. حضور در خانه ای با تم رنگی قرمز شما را به وجد خواهد آورد و همچنین سبب افزایش ضربان قلب می شود. این یک رنگ پر قدرت و انرژی زا است که برای آشپزخانه بیشتر توصیه می شود. چرا که باعث باز شدن اشتها می شود. این همان ترفندی است که فست فودی ها از آن استفاده می کنند.

دکوراسیون منزل ابی صورتی

رنگ آبی ملایم و زیبا و نقش آن در دکوراسیون

یکی از پر استفاده ترین رنگ ها در دکوراسیون داخلی منزل، رنگ آبی است. این رنگ تاثیر عمیقی در ذهن انسان دارد و القا کننده حس ارامش و صلح است. این رنگ پر طرفدار خانه را سرد نشان می دهد. اما می توانید با استفاده از دیگر رنگ های ملایم آن را گرمتر کنید. رنگی تسکین دهنده و متفاوت که نباید در آشپزخانه ازآن استفاده کنید. چرا که باعث کم اشتهایی می شود. البته اگر قصد کاهش وزن را دارید، بی شک آبی گزینه مناسبی خواهد بود. استفاده زیاد از این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل باعث حس افسردگی در اعضا خانواده تان خواهد شد. در خانه هایی با تم رنگ آبی استفاده از میز جلومبلی استیل سیلور با صفحه سنگ سفید میتواند گزینه مناسبی برای دیزاین منزل باشد.

رنگ در دکوراسیون

دکوراسیون منزل با رنگ سبز

این رنگ نشان دهنده آرامشف امید و صلح است. نقاط مشترک زیادی با آبی داشته و می تواند آرامش را به خانه تان هدیه دهد. این رنگ به عنوان رنگ شانس شناخته می شود و عده ای بر این باور هستند که استفاده از آن در دکوراسیون شانس زیادی برایتان خواهد آورد. هرچند که به صورت علمی ثابت نشده است. می توانید برای جذابیت بیشتر آن را با سفید در دکوراسیون استفاده کنید.

رنگ بنفش زیبا در دکوراسیون منزل

این رنگ القا کننده حس وقار بوده و باعث می شود محیط بسیار تجملاتی جلوه کند. به سراغ رنگ های روشن و رو به صورتی نروید که برای خانه مناسب نیستند و باعث می شود محیط خانه کودکانه جلوه کند. در عوض بنفش را با سبز، طلایی و… ست کنید تا فضای خانه لوکس تر باشد.

چگونه رنگ ها را برای دکوراسیون انتخاب کنیم؟

برای آنکه بتوانید در دکوراسوین خود یک ترکیب جذاب و خیره کننده داشته باشید، باید سه رنگ انتخاب کنید. رنگ اصلی همان رنگ غالب در فضا خواهد بود. رنگ دوم، به عنوان رنگ ثانویه شناخته می شود که باعث می شود سردی و گرمی رنگ اصلی در فضا تنظیم شود. رنگ سوم به عنوان رنگ تکمیلی است که برای جذابیت بیشتر و فضاسازی می توانید برای تزئینات، اکسسوری و… از آن ها استفاده کنید.