طراحی داخلی اتاق خواب ساده و شیک

ترفند های کاربردی برای طراحی داخلی اتاق خواب

هومتاز ادمین هومتاز

طراحی داخلی اتاق خواب جذاب و دوست داشتنی برای تمامی سلیقه ها

بعد از یک روز پرکار و خسته کننده به یک فضا آرامش بخش و ایده آل نیاز دارید، از این رو به اتاق خواب پناه می برید. اما شما چه انتظاراتی از این اتاق دارید؟ آرامش، آرامش و باز هم آرامش. کوچک و بزرگ بودن اتاق شاید در آن لحظه برایتان مهم نباشد. اما اینکه احساس راحتی و امنیت در طراحی داخلی اتاق خواب داشته باشید همیشه برایتان مهم خواهد بود. به همین خاطر باید به سراغ طراحی و چیدمانی اصولی بروید و همه چیز را به صورت منظم در بهترین جای ممکن قرار دهید تا در عین راحتی، یک طراحی داخلی زیبا هم داشته باشید.

طراحی زیبای داخلی اتاق خواب

سبک طراحی داخلی اتاق خواب شما چیست؟

قبل از اینکه به سراغ تهیه اقلام برای دکوراسیون اتاق خواب بروید و دیزاین آن را شروع کنید، باید سبک طراحی مد نظرتان را انتخاب کنید. از محبوب ترین سبک ها برای طراحی داخلی اتاق خواب می توان موارد زیر را نام برد: سبک مدرن- روستیک- فرانسوی- وسترن- ساحلی. اما از میان آنها هیچکدام آرامش سبک مدرن را نخواهد داشت. چرا که از هرگونه تزئین اضافه ای به دور بوده و برای هر متراژ اتاق خوابی قابل استفاده است. با یک اتاق خواب مدرن و ساده شما می توانید تمامی انرژی های منفی را از خود دور کنید و آزادی عمل بیشتری هم در فضا داشته باشید.

ترفندهای کاربردی برای طراحی داخلی اتاق خواب مدرن و شیک

قصد طراحی اتاق خواب را برای دختر خانم های زیباپسند دارید یا آقا پسرهای خوش سلیقه؟ هیچ تفاوتی نمی کند. چرا که ترفندهای زیر به شما کمک می کند تا یک طراحی جذاب برای خاص پسندان به دور از جنسیت صاحب اتاق داشته باشید. برای مطالعه دختر ها و پسر ها هم میتوان از خرید میز استیل طلایی و نقره ای استفاده کرد که در عین شیک بودن مستحکم و مقاوم است.

انتخاب رنگ های خنثی و ملایم برای اتاق خواب ایرانی

بهترین رنگ در زمان طراحی داخلی اتاق خواب، رنگ های ملایم هستند که چشم ها را اذیت نمی کنند و همچنین ذهن و ناخودآگاه شما را به چالش نمی کشند. رنگ دیوارها و لوازم موجود در اتاق می تواند احساسات مختلفی در شما ایجاد کند. رنگ های خنثی و روشن شما را به سوی آرامش سوق خواهند داد. در هنگام انتخاب رنگ، باید تیپ شخصیتی و سلیقه خودتان را هم در نظر بگیرید. اما تا حد امکان بهتر است از رنگ های گرم همچون قرمز و رنگ های میانی همچون ارغوانی و بنفش دوری کنید.

طراحی مدرن داخلی اتاق خواب

ترکیب رنگ های سرد مناسب در اتاق خواب

رنگ های سرد همچون آبی و سفید در ترکیب با رنگ های خنثی مثل خاکستری، کرمی، پاستیلی، تیفانی و… باعث می شود حس سبکی در محیط داشته باشید و از تنش های بیرون اتاق رهایی یابید. در چیدمان خود سعی کنید از چندین رنگ متفاوت که در ترکیب با هم بسیار شیک جلوه می دهند استفاده کنید. قرار نیست همه چیز به صورت یکدست و یکپارچه رنگ آمیزی شود. میتوانید از ترکیب دو الی چهار رنگ هم استفاده کنید.

انتخاب مبلمان اتاق خواب با توجه به سایز آن و سبک دکوراسیون آن

این یک قانون مشخص است که برای اتاق های بزرگ از مبلمان بزرگ جلو مبلی استیل بزرگ و برای اتاق های کوچک از مبلمان کوچک استفاده کنید. نقض این قانون باعث می شود حس راحتی در محیط نداشته باشید و نتوانید از حداکثر فضا بهینه استفاده را داشته باشید. تخت خواب های مستطیل شکل تهیه کنید که برای هر ابعاد اتاقی با هر شکلی قابل استفاده است. تخت خواب های دایره ای و… تنها برای اتاق هایی با مساحت بالا مناسب هستند. وجود یک مبل راحتی در گوشه ای از اتاق و مقابل قفسه کتاب می تواند دیزاین شیک و منحصر به فردی به اتاقتان ببخشد. قرار دادن یک تخت بزرگ در کنار یک میز کوچک در همان نگاه اول در ذوق شما خواهد زد.

نورپردازی امری مهم در دیزاین اتاق خواب شما

طراحی داخلی اتاق خواب شما زمانی تکمیل خواهد شد که نورپردازی آن به پایان برسد. شما در زمان خواب نیاز به نور نخواهید داشت. به جای آن از سایه روشن استفاده کنید که یک آرامش غیر قابل وصف هم به فضا می بخشد. وجود یک چراغ خواب ساده هم می تواند حس امنیت را در شب هنگام برایتان به ارمغان آورد. زمانی که روی تخت دراز کشیده اید و پیش از خواب به رویاهای دوست داشتنی خود فکر می کنید، بهتر است شاهد یک طراحی ساده برای سقف باشید. نه سقف طرح داری که حس کنید زیادی به شما نزدیک است یا پر است از چراغ هایی که هر لحظه با ایجاد سایه باعث اضطراب در شما می شود.

طراحی داخلی اتاق خواب شیک و ساده

نحوه تهویه هوا در اتاق خواب

هیچ چیز به اندازه هوای تازه دراتاق خواب نمی تواند حس رضایت در شما ایجاد کند. اگر پنجره داشته باشید کارتان بسایر راحت خواهد بود. کافی است هر روز ضبح به مدت چند دقیقه پنجره اتاقتان را باز کنید تا هوای تازه وارد فضا شود. اما اگر از نعمت پنجره در اتاق محروم هستید، می توانید از انواع خوشبو کننده ها در فضا استفاده کنید. روشن کردن عود هم می تواند هوای اتاق را متحول کند. میتوانید یک گلدان کوچک از گیاهان مناسب برای اتاق خوابتان به سلیقه خودتان انتخاب کنید و در گوشه ای از دکوراسیون خود قرار دهید.

فرش ها موثرترین عنصر در جلوه چیدمان اتاق خواب

برای طراحی مدرن شما باید از فرش های ماشینی و امروزی استفاده کنید که طرح های ساده دارند. طرح های هندسی بهترین انتخاب خواهد بود. اما باید رنگی را انتخاب نمایید که به دیگر المان های فضا بیاید و با ان ها هماهنگ شود. سعی کنید رنگ فرش هم روشن باشد تا فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان دهد. رنگ های طوسی، بژ، خاکستری و… گزینه های خوبی خواهند بود. قرار نیست تمامی کف اتاق را با فرش بپوشانید. یک فرش کوچک که قسمت مقابل تخت را پوشش دهد کافی خواهد بود.

روتختی و اتمام طراحی داخلی اتاق خواب

تخت اصلی ترین جز دراتاق خواب است که برای تزئین آن باید به سراغ یک روتختی شیک و زیبا بروید. بهتر است بدون طرح و با رنگ های خنثی باشد تا بتوانید به صورت دائمی از آن استفاده کنید. وجود کوسن ها با ابعاد مختلف روی تخت هم می تواند جز اکسسوری های تخت به حساب بیاید.