طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا

هومتاز ادمین هومتاز

طراحی داخلی ویلا به سبک مدرن یا کلاسیک؟ کدامیک را انتخاب کنیم؟

اگر جز آن دسته از افراد خوش شانس و خوش بخت هستید که سبک زندگی لوکسی دارید، بی شک یکی از اصلی ترین دغدغه های شما طراحی داخلی ویلا یتان خواهد بود. البته کار چندان سختی پیش رو ندارید و با کمی توجه به علایق خود و همچنین معماری ویلا می توانید بهترین سبک را انتخاب کنید. امروزه دکوراسیون مدرن از محبوبیت بالایی برای دکوراسیون ویلاها برخوردار می باشد؛ چرا که فضا را بسیار لاکچری جلوه می دهد و همچنین تجملات زیادی نداشته و می تواند برایتان مقرون به صرفه باشد.اما در برابر این سبک، دکوراسیون کلاسیک با قدرت چشمگیر خود قد علم کرده که طرفداران مخصوص خود را داشته و روحی تازه به محیط داخلی ویلا خواهد بخشید. طراحی داخلی ویلا شما انعکاس تصویری از شخصیت و سلیقه شما خواهد بود. اگر هنوز نتوانستید بین سبک مدرن و کلاسیک برای چیدمان و طراحی داخلی آن انتخاب کنید، این مطلب را از دست ندهید.

دکوراسیون داخلی ویلا

چگونه سبک مناسب برای طراحی داخلی ویلا خودمان را انتخاب کنیم؟

فقط کافی است به چند سال پاسخ دهید، بله به همین راحتی می توانید یک سبک مناسب را انتخاب کنید. این روش به صورت تضمینی توسط متخصصین دپارتمان طراحی داخلی ابداع شده است. این سوالات عبارتند از:

 • محیط خلوت تری را دوست دارید یا فضای شلوغ و پر زرق و برق را ترجیح می دهید؟
 • به رنگ های خنثی و روشن علاقه دارید یا می خواهید محیط رنگ های قدرتمند و گرم داشته باشد؟
 • فضای رسمی می خواهید یا صمیمی و دوستانه؟
 • علاقه مند به لوازم آنتیک هستید یا مدرن؟
 • معماری ویلا شما در چه سبکی است؟
 • ویلا به صورت دوبلکس است؟
دکوراسیون ویلا مدرن

با پاسخ به این سوال می توانید به راحتی سبک دلخواه خود را برای طراحی داخلی ویلا انتخاب کنید. بعد از انتخاب سبک وقت آن است که به سراغ چیدمان بروید و اینجا است که کار اصلی شما آغاز خواهد داشت. در طراحی دکوراسیون ویلا به سبک مدرن، استفاده از انواع میز پایه استیل با صفحه سنگ طبیعی و پایه های طلایی و سیلور مات و براق، بسیار توصیه میشود. چرا که این میزها هیچگونه تغییر رنگی در رطوبت نداشته و فضایی لاکچری در ویلای شما ایجاد میکنند.

دیزاین داخلی ویلا

بهترین رنگ برای طراحی داخلی ویلا کدام است؟

همه ما این تصور را در ذهن داریم که ویلا فضایی برای استراحت در زمان تفریح است. محیطی که دوست داریم ضمن فراهم کردن امکانات رفاهی باعث حس شادابی و روحیه گرفتن ما هم بشود. همین امر به تنهایی کافی است تا رنگ های روشن را انتخاب کنید و محیطی دلباز و روشن داشته باشید. فرقی نمی کند، سبک کلاسیک را انتخاب کردید یا مدرن، در هر صورت رنگ های روشن بهترین گزینه هستند و باعث می شوند فضا بزرگتر از اندازه واقعی خود هم جلوه کند. از بهترین رنگ ها برای دکوراسیون کلاسیک ویلا می توان به خردلی، کرمی، شیری و… اشاره کرد. برای دکوراسیون مدرن ویلا هم می توانید به سراغ رنگ های سفید، طوسی، آبی، کرمی و… بروید.

دکوراسیون داخلی لوکس ویلا

آیا می توان برای طراحی داخلی قسمت های مختلف ویلا از سبک های متنوع استفاده کرد؟

ممکن است شما بخواهید یک سالن با چیدمان کلاسیک و مبلمان حجیم و باشکوه داشته باشید اما به خاطر عدم سلیقه یا کم بودن متراژ اتاق ها و… بخواهید برای دکوراسیون اتاق خواب از سبک مدرن کمک بگیرید. این تفاوت سبک ها ممکن است کمی جلوه نامناسب داشته باشد اما راحتی و آسایش شما در فضای ویلا از هر چیز دیگری مهم تر است. از این رو شما می توانید آزادانه هر سبکی را برای هر قسمت از ویلا خودتان انتخاب کنید. اما به چند نکته مهم توجه کنید:

 • سعی کنید مرز بین سبک ها مشخص نباشد.
 • تناسب را بین انتخاب مبلمان و لوازم دکوراسیون رعایت کنید.
 • تم رنگی یکدستی داشته باشید تا فضا زیباتر به نظر برسد.
دیزاین ویلا لاکچری

نورپردازی مهم ترین عامل خلق زیبایی در طراحی داخلی ویلا

شما هر سبکی را که انتخاب کنید، در نهایت طراحی داخلی ویلا شما زمانی کامل می شود که نورپردازی ان را انجام دهید. نورپردازی ویلا به گونه ای انجام می شود تا محیط دلباز تر و روشن تر و همچنین با ظاهری لوکس تر جلوه کند. این یک مشخصه اصلی است که در نورپردازی داخلی ویلا حتما باید مد نظر قرار داده شود. اما با این وجود نحوه اجرا آن در سبک های مدرن و کلاسیک با یکدیگر متفاوت است. رنگ نورف مدل چراغ ها و لامپ ها، مدل لوستر و… در این سبک ها با یکدیگر فرق می کند و با توجه به چیدمانی که برای فضا در نظر گرفته شده است باید انتخاب کنید.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک

از نور طبیعی هم غافل نشوید. معمولا در معماری ویلاها تعداد زیادی پنجره با ابعاد بزرگ در نظر گرفته می شود، از پرده های نازک برای آن ها استفاده کنید تا مانع از ورود نور به محیط داخلی نشود. ترجیحا رنگ های روشنی هم داشته باشد تا فضا را بسیار روشن تر و زیباتر به نمایش بگذارد. به هیچ وجه پرده های ضخیم و تیره انتخاب نکنید. میتوانید در گوشه ای دنج در کنار یکی از پنجره های ویلا ، یک نیمکت یا صندلی پایه استیل طلایی قرار داده و با نشستن رو آن از آفتاب و نمای بیرون لذت کافی را ببرید!

طراحی داخلی ویلا لاکچری

شلوغ شدن دکوراسیون در طراحی داخلی ویلا ممنوع!

ویلا باید دکوراسیونی متناسب با عملکرد خود داشته باشد. دکوراسیون و چیدمان ان را با خانه اشتباه نگیرید. قرار نیست همه مبلمان و لوازم شما به صورت کامل و ست باشد. شما می توانید از لوازم مورد نیاز خود که متناسب با تم رنگی فضا و همچنین متراژ آن انتخاب شده است، استفاده کنید. هرچه ویلا چیدمان ساده ترین داشته باشد محیط آرامش بخش تر، جذاب تر و لوکس تر به نظر خواهد رسید. ریخت و پاش را حذف کنید. از جزئیات دوری کنید و سعی کنید هوا و انرژی در محیط جریان داشته باشد.

طراحی داخلی ویلا مدرن

نکات مهمی که در طراحی داخلی ویلای مدرن و کلاسیک باید به آن توجه کنید!

اگر به دنبال داشتن دیزاینی خارق العاده هستید که همه از دیدن ان انگشت به دهان بمانند، ما به شما نکات طلایی را خواهیم گفت که نباید آن ها را دست کم بگیرید. این نکات عبارتند از:

 • کفپوش هایی با رنگ روشن انتخاب کنید.
 • بهتر است سبک مدرن و امروزی را برای طراحی داخلی ویلا انتخاب کنید تا ظاهری لاکچری تر به خود بگیرد.
 • به همان اندازه که به طراحی داخلی فضا اهمیت می دهید، به طراحی خارجی ویلا و محوطه بیرونی آن را هم توجه کنید.
 • از اکسسوری های بزرگ همچون تابلو ها، آباژور، آویز پرده، ساعت، سینی تزئینی روی میز و… هم استفاده کنید تا چیدمانی دلنشین داشته باشید و از سادگی فضا بکاهید.
 • استفاده از انواع میز فلزی نیز میتواند نقش موثری در زیبایی طراحی داخلی ویلا ایفا کند.