فنگ شویی

اصول مهم فنگ شویی خانه

هومتاز ادمین هومتاز

با رعایت اصول فنگ شویی ثروت و عشق را به خانه ببر

فنگ شویی در حقیقت یک شیوه شبه فلسفی و متافیزیکی است که اصالت آن به چینی ها بر میگردد. داشتن دکوراسیونی مطابق با اصول فنگ شویی باعث می شود همیشه یک تعادل در خانه برقرار باشد. اولین قدم فنگ شویی همیشه جز سخت ترین کار ها به حساب می آید و خیلی از ما نمیدانیم برای داشتن دکوراسیونی مطابق با اصول فنگ شویی باید از کجا شروع کنیم؟ برای برداشتن اولین قدم در رعایت اصول فنگ شویی خانه کافی است از همان ورودی خانه دست به کار شوید تا انرژی مثبت را به منزل خود هدایت کنید.

۹ قدم برای داشتن طراحی داخلی مطابق با اصول فنگ شویی

در فنگ شویی شما باید یک ارتباط قوی با دنیای طبیعی داشته باشید. فنگ به معنی باد و شویی به معنی آب برگرفته از یک شهر می باشد که دو عنصر حیاتی برای بقای زندگی هستند. البته منظور از باد در فنگ شویی بیشتر هوا و نفس کشیدن است. حال هرچقدر این عناصر در فنگ شویی دکوراسیون شما حضور داشته باشد به نفع تان خواهد بود. اما نباید زیاده روی کنید. در فنگ شویی فاکتورهای دیگری هم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به این منظور ۹ قدم بردارید و نتیجه شگفت انگیز آن را ببینید.

فنگ شویی شیک و مدرن

در فنگ شویی، ورودی خانه را همیشه تمیز نگه دارید

فنگ شویی از شما می خواهد که یک ورودی به دور از هر گونه گردو غبار و کثیفی داشته باشید. در فنگ شویی درب خانه شما برای جذب انرژی مثبت باید همیشه تمیز باشد. در اصول فنگ شویی هرچقدر فضا نور زیاد داشته باشد، بهتر خواهد بود. در اصول فنگ شویی فرقی نمیکند به واسطه نور مصنوعی لامپ ها تامین شود یا نور طبیعی از طریق پنجره ها و قسمت شیشه ای درب ها. در فنگ شویی سعی کنید هیچ وسیله اضافه را در این بخش قرار ندهید و از همان بدو ورود به خانه نظم را الویت قرار دهید.

اهمیت تمیزی پنجره در اصول فنگ شویی خانه

برای آنکه فنگ شویی ایده آلی در محیط خانه داشته باشید، باید پنجره هایتان را تمیز نگه دارید. اینکه پرده های شما همیشه کشیده است، بهونه خوبی برای تمیز نکردن پنجره نخواهد بود. چه فصل زمستان و بارش برف و باران باشد چه بهار و تابستان، در فنگ شویی خانه باید پنجره های تمیز داشته باشید تا نور خورشید به آسانی به خانه شما هدایت شود. در فنگ شویی این نور باعث میشود خانه ای پر از احساس آرامش و جنب و جوش داشته باشید و دنیای اطراف را با دید بهتری تماشا کنید.

اصول فنگ شویی منزل مدرن

چگونگی درب ها در اصول فنگ شویی خانه

در اصول فنگ شویی خانه مهم ترین بخش برای رفت و آمد در منزل درب ها هستند. در فنگ شویی علاوه بر اینکه باید همیشه تمیز باشند، باید به دو نکته مهم در آن ها هم توجه کنید که عبارتند از:

  • در فنگ شویی خانه لولاها باید به درستی کار کنند و هیچگونه صدای اضافه و آزار دهنده نداشته باشند.
  • در فنگ شویی خانه درب ها باید حداقل تا ۹۰ درجه به صورت کامل باز شوند. در صورتی که شیئی مانع باز شدن آن می شود آن را بردارید. نباید مانع ورود انرژی به خانه تان شوید.
  • دستگیره درب ها هم در اصول فنگ شویی باید همیشه تمیز باشند و از لمس آن ها احساس ناخوشایندی نداشته باشید.

برای رعایت اصول فنگ شویی مسیر رفت و آمد را خالی بگذارید

در خانه همیشه یک سری مسیرها برای رفت و آمد وجود دارد. حال این مسیر میتواند مقابل آشپزخانه و اتاق ها باشد یا حتی رد شدن از کنار مبلمان، در هر صورت در فنگ شویی خانه نباید مانعی وجود داشته باشد.

در فنگ شویی جدید خانه وفادار به موقعیت فرماندهی باشید

در فنگ شویی در هر فضایی از خانه یک سری از لوازم مهم ترین مولفه شناختی آن فضا هستند که باید در موقعیت فرماندهی قرار داشته باشند. برای مثال: در فنگ شویی، تخت خواب مهم ترین عنصر در دکوراسیون اتاق خواب است که باید در برابر بزرگ ترین دیوار اتاق و مسلط به درب ورودی قرار بگیرد. با این اصل فنگ شویی خانه، شما در زمان انجام امورات مختلف به فضا تسلط خواهید داشت و میتوانید همه چیز را کنترل نمایید.

در اصول فنگ شویی خانه ریخت و پاش ممنوع

فنگ شویی خانه بر این اصل ایمان دارد که جهان طبق نظم مشخصی خلق شده است. از این رو خانه شما هم باید کاملا منظم و بدون ریخت و پاش باشد. برای رعایت اصول فنگ شویی هر چیزی که استفاده میکنید بعد از تمام شدن در سر جای اول خود بگذارید. بعد از هربار استفاده از میز آن را تمیز کنید. کابینت ها را مرتب بچینید و درب آن ها را ببندید و… همه این کارها باعث میشود تا خانه شما همیشه مرتب جلوه کند. این کار باعث می شود تمیز کردن خانه هم کار سختی برایتان نباشد.

اصول مهم فنگ شویی

در فنگ شویی چیدمان خانه را دلباز انجام دهید

در فنگ شویی استفاده از رنگ ها تیره، کشیدن دائم پرده ها و نصب پرده های ضخیم، قرار دادن تابلو در تمامی دیوارها و… همگی باعث میشود فضا خفه تر به نظر برسد. این در حالی است که به کار بردن رنگ های روشن در دکوراسیون و فنگ شویی استفاده از لوازم کوچک و مینیمال و همچنین پرده های نازک باعث میشود خانه شما دلباز تر باشد. هرچقدر خانه روشن و دلباز باشد مستعد جذب انرژی بیشتر برای دریافت ثروت و عشق می باشد.

در فنگ شویی جدید از عناصر طبیعی استفاده کنید

در فنگ شویی استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون خانه شما معجزه خواهد کرد. گیاهان سرسبز و گل دار، درختچه ها و… باعث میشود عنصری از طبیعت در خانه خود داشته باشید. در فنگ شویی با داشتن گلدان های زیبا میتوانید عنصر خاک را هم در چیدمان خود استفاده کنید که انرژی منفی را جذب میکند. میتوانید برای برخی از گلدان ها از آب هم استفاده کنید تا عنصر آب هم در فضای شما حاضر باشد. استفاده از لوازم چوبی هم پیشنهاد دیگری است که در فنگ شویی میتوانید از آن بهره ببرید. همچنین میتوانید از پایه گلدان – گلدون استیل طلایی و نقره ای نیز استفاده کنید.

برای فنگ شویی ثروت در خانه شکر گزار باشید

انجام شکر گزاری عملی است که با گذشت زمان نتیجه شگفت انگیز آن را خواهید دید. سپاس از پروردگار ضمن ایجاد احساس آرامش در شما، در فنگ شویی نیز باعث میشود انرژی مثبت و نعمات خداوند را جذب کنید. میتوانید برای رعایت فنگ شویی بعد از هر وعده غذایی در کنار سفره این عمل را بر جای آورید.

رعایت اصول فنگ شویی در سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب

خانه محیطی امن برای شما و خانواده تان است. با توجه به اصول فنگ شویی این محیط امن اگر انرژی مثبت بیشتری داشته باشد احساس آرامش و صمیمیت بیشتری هم خواهید داشت. رعایت فنگ شویی تنها مختص سالن پذیرایی و وردی خانه نیست. میتوانید از اصول فنگ شویی برای اتاق خواب، آشپزخانه، راهرو، راه پله، حساط و سایر بخش های خانه هم از آن استفاده کنید. در فنگ شویی تفاوتی هم ندارد که سبک چیدمان شما چیست، مدرن یا کلاسیک و… در هر صورت میتوانید از فنگ شویی استفاده نمایید.