نقاشی ساختمان

مهم ترین نکات در نقاشی ساختمان

هومتاز ادمین هومتاز

انواع نقاشی ساختمان برای خانه های مدرن

یکی از اصلی ترین عناصر محیط که در زیبایی آن تاثیر مستقیم دارند، دیوارها هستند. در دنیای طراحی و معماری امروز، شیوه های مختلفی برای پوشش دیوارها وجود دارد تا ظاهری زیبا و جذاب به آن ببخشد. یکی از قدیمی ترین این روش ها، نقاشی ساختمان است. رنگ یک پوشش مناسب برای دیوارهای گچی است که می توانید با توجه به پالت رنگی فضا و سلیقه خودتان تم رنگی آن را انتخاب کنید. دیگر دوره انتخاب یک رنگ برای نقاشی دیوارها به پایان رسیده است. شما قادر به انتخاب آزادانه چندین رنگ برای نقاشی دیوار ساختمان تان خواهید بود تا ترکیبی دوست داشتنی در فضا داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع نقاشی های ساختمان آشنا شویم.

نقاشی مدرن روی دیوار ها

یکی از جدیدترین طرح های نقاشی ساختمان مدرن، استفاده از شابلون های آماده با طرح های امروزی و ساده است. این طرح نقاشی ساختمان می تواند یک شکل هندسی باشد یا نقش های گل کاری شده یا خطوط راه راه و … انتخاب آن بستگی به نظر شما خواهد داشت. می توانید شابلون های نقاشی را به صورت برجسته هم روی دیوار ها اجرا کنید.

خدمات نقاشی ساختمان

نقاشی سقف تاثیر آن در زیبایی منزل

در دکوراسیون های امروزی، قرار نیست حتما طرح های نقاشی را روی دیوارهای ساختمان اجرا کنید. شما می توانید دیوارهای تک رنگ و ساده ای داشته باشید و تمرکز خود را روی سقف قرار دهید. به این شکل که یک طرح نقاشی زیبا و خاص را روی سقف اجرا کنید. از انجایی که دیوارها یکدست و تک رنگ خواهند بود، این اجازه را دارید که از رنگ های متنوعی درنقاشی سقف ساختمان استفاده نمایید. هیچ محدودیتی هم در میزان شلوغ بودن طراحی آن وجود ندارد. زمانی که نقاشی سقف ساختمان شما طراحی شلوغی داردف بهتر است برای حفظ هارمونی چیدمان از لوسترهای ساده استفاده کنید.

پتینه کاری سازه ها یکی دیگر از روشهای نقاشی

یکی دیگر از روش های امروزی نقاشی ساختمان، پتینه کاری است. درست است که برای دکوراسیون مدرن قابل استفاده است اما ظاهری قدیمی و هنری به دیوار های ساختمان می بخشد. تنوع آن هم بسیار زیاد بوده و برای هر سلیقه ای یک گزینه جهت انتخاب خواهد داشت. پتینه کاری را میتوان نوعی نقاشی تزئین برای دیوار ساختمان در نظر گرفت که بر روی سقف و گیچ کاری های دیوار هم قابل اجرا است.

نقاشی ساختمان مدرن

روی دیوار منزل را نقاشی بکشید

نقاشی روی دیوار پیشنهاد دیگری است که پیش روی شما وجود دارد. اما این پیشنهاد به یک شخص هنرمند در زمینه نقاشی روی دیوار ساختمان نیاز دارد تا بتواند تصویر دلخواه شما ( گل، منظره، جمله و…) را روی دیوارنقاشی کند. این پیشنهادنقاشی ساختمان بیشتربرای اتاق ها مخصوصا اتاق کودکان توصیه میشود. اگر مهارت کافی برای رسم اشکال و طرح ها روی دیوار ندارید از استیکرها یا همان برچسب های دیواری استفاده کنید. نصب این استیکرها بر روی دیوارهای رنگ آمیزی شده بسیار شکیل و جذاب خواهد شد.

در نقاشی ساختمان حتما فضا را تفکیک کنید

نوع دیگری ازنقاشی ساختمان، انتخاب رنگ و طرح متفاوت برای هر دیوار است. در این صورت شما هیچ دیوار یکسان و شبیه به هم در خانه نخواهید داشت. دیوارهای نشیمن با شابلون طرح زده شده نقاشی و دیوارهای راهرو با خطوط عمودی نقاشی شده است. آشپزخانه دیوارهای ساده ای دارد و برای اتاق هم یک طرح مدرن روی دیوارنقاشی کرده اید. با این کار ضمن آنکه هر فضا میتواند دکوراسیون مجزا خود را داشته باشد، دیگر حضور در بخش های مختلف خانه خسته کننده نخواهد بود. همچنین میتوانید با خرید کنسول استیل نقره ای یا طلایی به تفکیک فضا کمک کنید. این پیشنهاد برای افرادی که دوست دار تنوع هستند و انتخاب از بین گزینه های موجود برایشان سخت است، توصیه می شود.

بهترین ترکیب رنگ ها برای نقاشی ساختمان مدرن

دکوراسیون مدرن طرفدار رنگ های روشن درنقاشی ساختمان است. هرچند که دست شما برای انتخاب رنگ گرم و تیره هم باز است اما بهتر است از پالت رنگی خنثی و روشن درنقاشی ساختمان انتخاب کنید. رنگ هایی همچون گزینه های زیر که بسیار ترند و محبوب هستند: کرمی و ترکیب آن با سفید و قهوه ای این یک ترکیب استثنایی است که باعث دلباز شدن فضا می شود. نه آنقدر تیره است که حوصله سر بر باشد و نه آنقدر روشن که شما را سردرگم کند. میتوانید با انتخاب سه رنگ، ترکیب های خارق العاده ای در نقاشی طراحی داخلی داشته باشید.

ایده های جدید نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان با رنگ طوسی و خردلی

طوسی جز آن دسته از رنگ های ملایم است که با هر رنگی ست میشود و جذابیت خاص خود را دارد. اما از آنجایی که جز رنگ های تیره تقسیم بندی میشود استفاده از یک رنگ روشن همچون خردلی میتواند روح تازه ای به نقاشی ساختمان ببخشد. البته نباید در استفاده یکی از این رنگ ها در نقاشی ساختمان افراط کنید که در این صورت نتیجه رضایت بخشی نخواهد داشت. در صورت نیاز برای کفپوش و پرده ها و…. میتوانید از رنگ سفید هم کمک بگیرید.

نقاشی ساختمان با رنگ سبز و سفید زرد

این یک ترکیب زندگی بخش است که الهام گرفته از طبیعت درنقاشی ساختمان می باشد. رنگ سفید بیشترین حضور را در نقاشی محیط خانه خواهد داشت و با رنگ سبز روشن و زرد ملایم و لیمویی هم میتوانید تزئینات و… را انجام دهید. این رنگ ها باعث احساس آرامش در فضا خواهند شد و هیچگاه هم از مد نمی افتند.

در زمان انتخاب تم رنگی نقاشی ساختمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

شاید سخت ترین بخش ماجرا همین باشد. اما برای ساده تر شدن انتخاب، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

  1. – مبلمان شما چه رنگی است؟ رنگی که درنقاشی دیوارها انتخاب میکنید باید روشن تر یا تیره تر از مبلمان باشد.
  2. – برای خانه های کوچک رنگ های روشن گزینه مناسبی هستند.
  3. – اگر لوازم و مبلمان زیادی در فضا داریدف طرح های ساده و یکپارچه را انتخاب نمایید.
  4. – در صورتی که فرش های طرح دار و گل دار دارید، برای دیوار از طرح های شلوغ استفاده نکنید.
  5. – اگر سقف خانه شما کوتاه است، خطوط عمودی در نقاشی دیوار استفاده کنید تا سقف بلندتر از چیزی که هست به نظر برسد.

برای نقاشی ساختمان ساده از چه نوع رنگ هایی استفاده کنیم؟

تنوع رنگ های موجود برای نقاشی ساختمان در بازار بسیار زیاد است. اما اگر به دنبال بهترین رنگ درنقاشی ساختمان مدرن هستید، از گزینه های زیر انتخاب کنید: رنگ روغنی مات و براق رنگ پلاستیک رنگ پتینه رنگ مولتی کالر رنگ اکرلیک البته اگر هزینه رنگ ها برایتان مشکل ساز نخواهد بود میتوانید از رنگ های جوتن هم استفاده کنید.